Z wizytą na 10. Warszawskich Targach Książki

Zakończyły się 10. Warszawskie Targi Książki. To wydarzenie kulturalne ważne dla miłośników książki i nie tylko.
Podczas czterech dni odbyło się wiele spotkań, dyskusji, debat, prezentacji nowości wydawniczych i bestsellerów, konkursów, atrakcji literacko-artystycznych i wystaw.

Na Targi w piątek 24 maja 2019 roku udała się grupa naszych uczniów stanowiąca tzw. aktyw biblioteczny.
To najaktywniejsi odbiorcy całorocznej oferty biblioteki szkolnej, czyli uczestnicy happeningów i konkursów.
Tym razem mogli wziąć udział w wydarzeniu kulturalnym o ogólnokrajowym zasięgu. Mogli zwiedzić stoiska wydawnictw, księgarni, bibliotek i muzeów; mogli spotkać autorów i wydawców; mogli zagrać w gry planszowe lub rozwiązać łamigłówkę. Targi wszak adresowane są do tych, którzy cenią sobie wysiłek umysłowy.

Życzmy wszystkim naszym uczniom wielu ciekawych doświadczeń czytelniczych!