XI Powiatowy Konkurs Wiedzy o USA rozstrzygnięty

XI Powiatowy Konkurs Wiedzy o USA rozstrzygnięty

W czwartek, 28 lutego b.r. odbył się finał XI Powiatowego Konkursu Wiedzy o USA, organizowanego  przez zespół nauczycieli angielskiego naszej szkoły. Konkurs, obejmujący dwie kategorie szkół średnich – technika i licea, od lat jest objęty patronatem Starosty Piaseczyńskiego, który jest głównym fundatorem atrakcyjnych nagród (sprzętu elektronicznego). Tematem przewodnim tegorocznej edycji był Dziki Zachód, a  w finale wzięło udział ostatecznie 21 osób z siedmiu szkół powiatu (4 techników i 6 liceów).

Miło nam poinformować, że w kategorii techników II miejsce zdobył Bartłomiej Majewski z klasy 3tt za przedstawienie tematu „Utrzymywanie praworządności: szeryfowie i sędziowie pokoju a bandyci”. Uczeń zaprezentował wysoki poziom, a ponadto należy podkreślić, że jest laureatem finału po raz trzeci z rzędu, co jest niemałym osiągnięciem.

Po uroczystym ogłoszeniu wyników oraz wręczeniu dyplomów i nagród, uczniowie naszej szkoły  wzięli udział w przedstawieniu słowno-muzycznym, podczas którego goście mogli się zapoznać z wybranymi aspektami Dzikiego Zachodu na tle prezentacji multimedialnej, przeplatanej piosenkami country przy akompaniamencie gitary, ukulele i tamburynu. Piosenki były ubogacone krótkimi scenkami, na koniec uczennice zatańczyły brawurowo kankana, a całość została nagrodzona rzęsistymi oklaskami publiczności. Ponieważ akurat przypadał Tłusty Czwartek, wszystkich obecnych poczęstowano pączkami, ufundowanymi przez Radę Szkoły.

Bardzo cieszy fakt, że przy okazji ujawniło się tak wiele talentów muzycznych, aktorskich, nawet plastycznych (makiety wozu osadników i dyliżansów oraz olbrzymiego kwitnącego kaktusa), nie mówiąc o technicznych (informatycznych, elektronicznych) i językowych.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom Konkursu, zaangażowanym uczniom oraz nauczycielom-opiekunom.

Anna Kielan, Koordynator Konkursu