Wycieczka do Muzeum Papiernictwa

Wycieczka do Muzeum Papiernictwa

Poznawanie papieru, najbardziej typowego materiału w reklamie, rozpoczęliśmy od wizyty w Muzeum Papiernictwa w Konstancinie. Była to nie tylko okazja do poznania całego procesu powstawania papieru, ale również do przypomnienia historii słynnego zakładu papierniczego. Spotkanie poprowadzone było tak, aby oprócz teorii znalazł się czas na praktyczne działanie.

Zdjęcia pokazują poszczególne etapy tworzenia autorskich egzemplarzy papieru czerpanego z wykorzystaniem elementów roślinnych. Było przy tym sporo radości. Zanurzanie rąk w kadzi z masą papierową przypominało dziecięce pluskanie w kałuży. Niektórzy sprawdzali siłę mięśni, mocując się z prasą do prasowania papieru. Inni układali gotowe egzemplarze na suszarce, niecierpliwie czekając na efekt końcowy.

Było to niezwykle ciekawe i przydatne doświadczenie dla klasy 3tr. Maszyny i narzędzia np. suszarka, sito, które mieliśmy okazję zobaczyć i dotknąć, łatwiej zapadną w naszą pamięć, by powrócić przy okazji innych zagadnień realizowanych na p_pśr, np. technik druku.

Ciekawostką i bonusem jednocześnie była możliwość zobaczenia aktorów, statystów oraz planu filmowego Wojennych dziewczyn. Atmosfera pomieszczeń nieczynnego zakładu jest do takich wydarzeń idealna.

Zofia Hejke, nauczyciel reklamy