Wycieczka do Lotniczej Akademii Wojskowej i Muzeum Sił Powietrznych

Wycieczka do Lotniczej Akademii Wojskowej i Muzeum Sił Powietrznych

Klasa 2 te brała udział w wycieczce do Lotniczej Akademii Wojskowej i Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie. Wśród wielu atrakcji, które czekały na młodzież  naszej szkoły, ogromnym zainteresowaniem cieszył się symulator lotu samolotu Ts-11 Iskra , na którym można było spróbować swoich sił w samodzielnym locie i lądowaniu, co kazało się bardzo trudnym zadaniem.

Bardzo interesujące było również spotkanie z Panem doktorem odpowiedzialnym za przygotowanie fizyczne przyszłych pilotów. Takie urządzenia jak: Koło Reńskie,  Żyroskop, Looping odgrywają bardzo istotną rolę w procesie przygotowania zarówno kandydata do zawodu pilota jak również personelu latającego.

Robert Kamiński