WARSZTATY BRITISH CULTURE AND SOCIETY

WARSZTATY BRITISH CULTURE AND SOCIETY

W piątek 13 grudnia 2019 odbyły się warsztaty anglojęzyczne. Tego dnia, klasa  1TI4  wraz z  P.  Ewą Kiełbiewską oraz  P. Lucyną Matułą, wybrała się na ulicę Wilczą 9 w Warszawie do Centrum Konferencyjnego. Braliśmy udział w  warsztatach z native speakerem Panem Markiem Wills.  Wydarzenie było podzielone na dwie godzinne części.

W pierwszej z nich, zatytułowanej Britishness and changes in the British society, zostały nam przybliżone podstawowe informacje na temat Wielkiej Brytanii.  Rozmawialiśmy m. in. o brytyjskich stereotypach, geografii, władcach oraz historii.

Po krótkiej przerwie nastąpiła druga część pt. British Culture Through Pop Music – Xmas edition. Ta skupiała się na jednym temacie – brytyjskiej muzyce – a dokładniej na pięciu zespołach, bądź artystach. Wśród nich znaleźli się: The Beatles, Oasis, David Bovie, George Michael i Amy Winehouse.

Całe warsztaty przebiegały w języku angielskim. Zdecydowanie bardziej do gustu przypadła nam część pierwsza, gdyż artyści prezentowani w części drugiej byli nam mało znani, a co za tym idzie, byliśmy trochę znudzeni.

Maciej Sawicki kl. 1Ti4