Szkolenia branżowe w ramach programu “Młode Kadry”

Szkolenia branżowe w ramach programu “Młode Kadry”

Szkolenie branżowe firmy NTN/SNR.

W dniu 10.01.2018 odbyło się w naszej szkole szkolenie branżowe firmy NTN/SNR. Była to kolejna część pakietu szkoleń przygotowanego przez firmę INTERCARS w ramach programu “Młode Kadry“. Nasza szkoła uczestniczy w tym programie od samego początku jego istnienia.

W szkoleniu wzięli udział uczniowie klas o profilu samochodowym (3p, 3ts, 4ts). Głównym celem szkolenia było przedstawienie historii firmy i omówienie jej rozwoju oraz poszerzenie wiedzy uczniów na temat łożysk występujących w elementach jezdnych i zawieszeniach pojazdów.

Uczniowie bardzo dobrze ocenili szkolenie i przyznali, że zdobyta wiedza pozwoli na precyzyjniejszą diagnostykę elementów jezdnych i nośnych pojazdów.

https://intercars.com.pl/

Młode Kadry – udział w projekcie pozwolił na wyposażenie szkoły w nowoczesny sprzęt wykorzystywany do naprawy i diagnostyki usterek w samochodach. Dostarcza też nauczycielom niezbędnej wiedzy, potrzebnej w procesie kształcenia i ułatwi start zawodowy młodym ludziom poprzez zbliżenie świata przedsiębiorców ze światem edukacji.

https://intercars.com.pl/pl/osobowe/szkolenia/

 

Szkolenie branżowe Grupy Schaeffler 

W środę 7 grudnia 2016 roku obyło się kolejne szkolenie branżowe dla uczniów Technikum Pojazdów Samochodowych i Zasadniczej Szkoły Zawodowej (szkolenia dla przyszłych mechaników samochodowych odbywają się w ramach programu Młode Kadry pod patronatem firmy Intercars).
 
Tym razem zawitała do nas firma Schaeffler. Tematem szkolenia była diagnostyka i budowa dwumasowych kół zamachowych (DKZ) oraz sprzęgieł ciernych. Uczniowie poznali budowę sprzęgła i koła zamachowego oraz sposób diagnostyki i prawidłowego montażu tych urządzeń.
Podczas spotkania uczestnicy nie tylko poszerzyli swoją wiedzę w tych obszarach, ale również zapoznali się z nowymi rozwiązaniami i urządzeniami.
Piotr Jarosławski
 
Zdjęcia: Dawid Balcer, Mariusz Janowski, Damian Orłowski: uczniowie klasy 3ts

Invalid Displayed Gallery