Świętujemy Andrzejki, Barbórkę i Mikołajki

Świętujemy Andrzejki, Barbórkę i Mikołajki

Piątek 30 listopada 2018 upłynął w naszej szkole pod znakiem rozrywki i fantastyki. Z okazji Andrzejek, Barbórki i Mikołajek tradycyjnie jest to u nas czas zabawy. 

Wśród atrakcji były m.in. turniej CCS oraz gry wideo zorganizowane przez nauczycieli informatyki. Drużyny zmagały się w pracowniach komputerowych, a na ekranach na korytarzu widzowie śledzili bieg potyczek. Okrzyk tryumfu czy jęk zawodu rozlegał się raz po razie i rozchodził po całym budynku.

Po szkole latały też drony, którymi sterowali uczniowie. Inni chętni do zabawy mogli wziąć udział w interaktywnym quizie Kahoot.

Choć dominowała najnowsza technologia, to jednak wielu uczniów świetnie bawiło się na tradycyjnych konsolach
czy automatach do gier. Nie zabrakło też chętnych do gry w bilarda lub w różne gry edukacyjne. Można było również wylosować wróżbę.

Uczniowie mogli ponadto zagrać w różne gry planszowe, jak „Wsiąść do pociągu” czy „Potwory w Nowym Jorku”. Rozrywkę tę zaproponowali  członkowie klubu „Grofan” z ośrodka kultury w Grójcu zaproszeni przez bibliotekarzy szkolnych. Goście zorganizowali też sesję RPG pod nazwą „Cyberpunk”.

W tej rozrywkowej atmosferze rozegrano też bardzo poważny mecz matematyczny, w którym wzięły udział drużyny
z kilku klas. Ponadto w ramach trwających od tygodnia Dni Kariery z uczniami spotkał się przedstawiciel WKU. Jeszcze inni mogli obejrzeć film z serii „Czarne lustro”, który opowiada negatywnych skutkach rozwoju nowych technologii.

Samorząd uczniowski przeprowadził w tym dniu wybory do Młodzieżowej Rady Gminy. Grupa uczniów ubrała kilka choinek – idą święta!