Święto Konstytucji 3 maja

Święto Konstytucji 3 maja

W czwartek 29 kwietnia świętowaliśmy w naszej szkole rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Obchody święta narodowego odbyły się online i cała społeczność szkolna zapoznała się z bardzo ciekawymi materiałami interaktywnymi przygotowanymi przez uczniów klasy 1 tt pod opieką wychowawczyni Jolanty Gajewskiej i nauczyciela historii Marka Groszkowkiego. 

Z ogromnym zaciekawieniem obejrzeliśmy zarówno profesjonalnie przygotowany film ilustrujący tło historyczne, prezentację multimedialną podsumowującą wydarzenie, jak i rozwiązaliśmy zadania testowe sprawdzające naszą wiedzę.

Dodatkowo utrwaliliśmy zdobyte informacje  oglądając film w konwencji współczesnej przygotowany przez uczniów klasy 2 tr 5. 

Dziękujemy klasom i ich opiekunom za przygotowanie ciekawych materiałów!