Sesja fotograficzna ,,Marchewkowa mafia”

Sesja fotograficzna ,,Marchewkowa mafia”

Na podsumowanie szkolenia z fotografii reklamowej i przełożenia teorii na praktykę, uczniowie zorganizowali sesję fotograficzną z prawdziwego zdarzenia.

Sami o tym mówią tak: ,,Mieliśmy za zadanie stworzenia koncepcji dowolnego zdjęcia reklamowego. Wybraliśmy temat zdrowego trybu życia i promowania soków marchewkowych w klimacie okresu prohibicji. Luźne podejście
do tematu wyzwoliło wodze fantazji, stąd też obecność postaci mafijnych z różnych kultur przy jednym stole pokerowym, gdzie karty i pieniądze grają mniejszą rolę, za to przelewa się litrami sok marchewkowy.”

W zajęciach uczestniczyli uczniowie klasy 3 i 4TR. Na szkoleniu nauczyli się szczegółowej budowy aparatu, poznali zagadnienia z zakresu ekspozycji, kompozycji i co ma na nie wpływ. Poznali rodzaje obiektywów, ich parametry
i budowę. Szkolenie było przeprowadzone w ramach projektu “Atrakcyjni na rynku pracy”, w którym uczestniczą klasy reklamy z naszej szkoły.