Dzień Energii 2018

Dzień Energii 2018

Dnia 27 maja na rynku w Piasecznie odbędzie się “Dzień Energii”. Zespół Szkół Nr 1 aktywnie bierze udział w tym wydarzeniu. Pasjonaci poszczególnych zawodów zaprezentują ciekawe rozwiązania, które będą częścią gry plenerowej opartej na kodach QR. Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału.

Szczegółowe informacje: Dzień Energii 2018.

Matura trwa

Matura trwa

Od 4 maja nasi absolwenci zmagają się z egzaminem maturalnym. Za nimi już egzaminy pisemne z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Do 25 maja będą zdawać egzaminy z wybranych przedmiotów na poziomie rozszerzonym i egzaminy ustne z języków.

Życzymy samych sukcesów!

Zakończenie roku klas maturalnych

Zakończenie roku klas maturalnych

29 kwietnia odbyło się zakończenie roku szkolnego klas maturalnych. W uroczystości brali udział maturzyści, nauczyciele, rodzice i przedstawiciele klas trzecich.
 
Najlepsi uczniowie odebrali nagrody za sukcesy  w nauce i osiągnięcia sportowe. Wszyscy maturzyści odebrali świadectwa z rąk wychowawców i pamiątkowe znaczki. Uroczyste pożegnanie klas czwartych z programem artystycznym przygotowali uczniowie klas trzecich z wychowawcami. 
 
Absolwentom  w imieniu społeczności szkolnej życzymy tradycyjnego połamania piór na maturze.
 
Obchody Święta Konstytucji 3 Maja

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja

W piątek 27.04.2018 roku odbył się uroczysty apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Motywem przewodnim był cytat z preambuły Konstytucji …wolni od hańbiących obcej przemocy nakazów…, oznaczający heroiczną walkę o utrzymanie suwerenności naszej ojczyzny.

Uczniowie klasy 3 TR przedstawili historyczne dzieje z okresu uchwalenia tego ważnego dla nas aktu prawnego. Dodatkowymi elementami wzbogacającymi akademię była wyświetlana prezentacja multimedialna, mapa oraz tabliczki z najważniejszymi postanowieniami Konstytucji 3 Maja. Pokazywane przez uczniów tabliczki przypomniały nam jak innowacyjnym na tamte czasy była ta uchwała zasadnicza.

Upamiętnienie przez młodzież rocznicy Konstytucji 3 Maja uświadomiło nam również jak ważne jest ciągłe przypominanie o tym wydarzeniu w celu podtrzymywania świadomości narodowej.