Konkurs matematyczny

Konkurs matematyczny

Uczniowie z naszej szkoły wystartowali  22 marca 2019 r. w międzynarodowych zawodach matematycznych Náboj w kategorii Junior i Senior. 

Podczas dwóch godzin sprawdzili nie tylko swoją wiedzę matematyczną, ale również prędkość rozwiązywania zadań i szybkość dotarcia do Komisji Sprawdzającej.

Konkurs był pełen emocji, więc na pewno weźmiemy w nim udział za rok.

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy i Umiejętności Praca Organiczna

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy i Umiejętności Praca Organiczna

27 lutego 2019 roku w Warszawie odbył się II etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy i Umiejętności Praca Organiczna. Konkurs objęty został Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w roku 100-lecia Odzyskania Niepodległości 1918-2018. Nasz szkołę reprezentowali: Adam Jaworski i Klaudia Duch  z pierwszej klasy  technikum informatycznego. Celem konkursu było popularyzowanie postaw prospołecznych i rozwijanie kreatywności uczniów.

Konkurs na multimedialną, językową grę edukacyjną

Konkurs na multimedialną, językową grę edukacyjną

 ZAPRASZAM DO UDZIAŁU w IV edycji konkursu!

WYMYŚL WŁASNĄ GRĘ, KTÓRA POMOŻE TOBIE I TWOIM KOLEGOM NAUCZYĆ SIĘ WYBRANEGO ZAGADNIENIA Z JĘZYKA OBCEGO

– pracuj samodzielnie lub w grupie 3-5 osobowej   

– wymyśl atrakcyjną formę gry

(gra planszowa, prezentacja, gra z zastosowaniem dowolnego programu komputerowego, aplikacja na telefon itd.)

LICZĘ NA TWOJĄ KREATYWNOŚĆ!

 Termin składania prac do 5 kwietnia! 

Dodatkowe informacje u koordynatora konkursu: Anny Stasiak  

Regulamin konkursu

 

Ogólnopolski Konkurs Programowania – wyniki

Ogólnopolski Konkurs Programowania – wyniki

W dniu 15 marca 2019 roku w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu Programowania, w którym wziął udział uczeń klasy 3ti Kamil Soćko. Zajął w konkursie III miejsce i otrzymał przewidywaną regulaminem nagrodę: Voucher na I rok studiów w WSH na dowolnie wybranym kierunku. 

Serdecznie gratulujemy Kamilowi i życzymy dalszych sukcesów w programowaniu. 

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj: Konkurs Programowania

Kolejna grupa uczniów w Irlandii

Kolejna grupa uczniów w Irlandii

Po kilkumiesięcznych przygotowaniach kolejna grupa udała się na staż do Irlandii w ramach projektu POWER.

Mieszkamy w miejscowości Tralee w południowo – zachodniej części Irlandii.
Od poniedziałku do piątku pracujemy w lokalnych firmach, gdzie wykonujemy czynności związane z naszymi zawodami – naprawiamy telefony komórkowe, tworzymy strony internetowe, naprawiamy samochody, robimy reklamy dla lokalnych przedsiębiorców oraz doskonalimy swoje umiejętności językowe. Po pracy relaksujemy się. Byliśmy na wyścigach chartów, chodzimy na kręgle a w weekendy spędzamy czas bardziej aktywnie np. w aquaparku, uczestniczyliśmy też w Międzynarodowym Biegu Ulicznym w Tralee. Szczególnie atrakcyjny był 17 marca – to narodowe święto Irlandii Saint Patrick’s Day. Braliśmy udział w paradzie, która na zawsze pozostanie w naszej pamięci.
Mamy możliwość zwiedzania najpiękniejszych zakątków Irlandii. Wycieczka malowniczym  szlakiem Ring of Kerry biegnącym przez wioski rybackie, niewielkie góry i wybrzeże Oceanu Atlantyckiego  zrobiła na nas wielkie wrażenie. 

Pozdrawiamy i zachęcamy pozostałych do brania udziału w kolejnych edycjach programu, aby jak najwięcej osób mogło skorzystać z tej wspaniałej szansy.