Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej, choć nazywany Dniem Nauczyciela, jest – w myśl Karty Nauczyciela – świętem wszystkich pracowników oświaty. Święto to ustanowione zostało na dzień 14 października. 

W naszej szkole uroczyście obchodziliśmy je w poniedziałek 15 października 2018 r. Po zabawnej części artystycznej przygotowanej  pod kierunkiem pani Katarzyny Pastwy przez klasę 3TR rozpoczęła się część oficjalna uroczystości.  Swoją obecnością uświetnili ją goście: przedstawiciel Starosty Piaseczyńskiego, przedstawiciel Rady Rodziców oraz przedstawiciel współpracującej ze szkołą firmy Cyfrowe Centrum Serwisowe S.A. 

Jako, że ten dzień jest okazją do nagradzania wyróżniających się nauczycieli i pracowników niepedagogicznych mieliśmy możliwość poznania nazwisk  osób wyróżnionych w naszej szkole. 

Następnie uczniowie, którzy osiągnęli najlepsze wyniki z przedmiotów zawodowych otrzymali stypendia ufundowane przez firmę CCS.

Klasa 4TT na wycieczce w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej

Klasa 4TT na wycieczce w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej

W dniach 8-10 października 2018 r. klasa 4 TT wybrała się na wycieczkę do Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Pierwszego dnia razem z resztą klas 4 byliśmy na Jasnej Górze, gdzie odbyło się najpierw błogosławieństwo
a następnie msza dla tegorocznych maturzystów.

Kolejny dzień spędziliśmy w Ogrodzieńcu. Podziwialiśmy ruiny zamku a potem bawiliśmy się w parku linowym.
Na całe szczęście nikt nie spadł. Po parku linowym udaliśmy się na Pustynię Błędowską, gdzie błąkaliśmy się ok 5km.
W tym czasie mogliśmy podziwiać widoki i oczywiście  piach. Atrakcją były ćwiczenia wojskowe spadochroniarzy. Wieczorem zorganizowaliśmy jeszcze ognisko integracyjne.
Ostatniego dnia udaliśmy się na krótką wycieczkę po okolicy a następnie wróciliśmy do Piaseczna.

Na wyjeździe było super!

Uczniowie klasy 4TT

Wśród najlepszych na Mazowszu

Wśród najlepszych na Mazowszu

Uczeń naszej szkoły Konrad Suchodolski z klasy 3TE  został wyróżniony przez Marszałka Województwa Mazowieckiego za wybitne osiągnięcia edukacyjne niezbędne do realizacji projektu “Inteligentny dom” w ramach programu “Mazowsze-stypendia dla uczniów szkół zawodowych”.

“Nauka z książek jest niewystarczająca lepiej uczyć się przez praktykę” z takiej myśli Konrada narodził się pomysł stworzenia inteligentnego domu. Realizacja projektu wcale nie była łatwa i wymagała poświęcenia dużej ilości czasu. W trakcie prac nad projektem Konrad mógł zawsze liczyć na wsparcie nauczyciela przedmiotów zawodowych pana Piotra Jężaka.

Wręczenie nagród miało miejsce w dniu 10 października 2018 r. w XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie. Uroczystość rozpoczęła się występem chóru działającego przy XIV LO, który poruszył serca słuchaczy. Następnie przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego wręczył nagrody stypendystom. Konrad jako jeden z wyróżnionych udzielił również wywiadu dla telewizji internetowej Narew.info. 

Konradowi gratulujemy wyróżnienia oraz ponownego uzyskania stypendium w roku szkolnych 2018/2019. 

Serdecznie zapraszamy wszystkich do rozwijania swoich zainteresowań i spełniania marzeń.

 

 

 

Szkolenie MAHLE

Szkolenie MAHLE

W ramach projektu “Młode Kadry” w dniu 3 października 2018 r., odbyło się szkolenie prowadzone
przez trenera firmy MAHLE.

W zajęciach uczestniczyli uczniowie klasy 4 TS i 3 TS.
Tematyka szkolenia – części silnikowe, uszkodzenia i przeciwdziałanie.

 

Dzień Popularyzacji Matematyki

Dzień Popularyzacji Matematyki

Dnia 13 września uczniowie klas 3TN i 4TI  wraz z nauczycielami matematyki oraz informatyki mieli zaszczyt wziąć udział w czwartej już edycji ogólnopolskiego Dnia Popularyzacji Matematyki, organizowanego przez Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych (MiNi) Politechniki Warszawskiej.

Inicjatywa ta miała na celu przybliżenie uczniom rozmaitych zagadnień i problemów matematycznych w sposób stosunkowo łatwy do zrozumienia oraz edukowanie o jakże ważnej roli matematyki w funkcjonowaniu współczesnego świata.

Podczas wykładów poruszono między innymi takie tematy jak: problem komiwojażera i czemu jest on tak złożony, zastosowanie arytmetyki modularnej przy produkcji gier komputerowych, korzyści i zagrożenia płynące z rozwoju geoinformatyki.

Uczniowie niezainteresowani matematyką również znaleźli coś dla siebie, chociażby pod postacią przedstawienia genezy informatyki w Polsce, czy pokazu wirtualnej rzeczywistości.  Prelekcje były prowadzone zarówno przez profesorów i studentów politechniki, jak i  specjalnie zaproszonych gości.

Pomiędzy wykładami można było uraczyć się drobnym poczęstunkiem w kawiarni bądź zakupić książki naukowe na stoisku sprzedażowym. Dodatkową atrakcją była możliwość wygrania kalkulatora naukowego w konkursie „Casio Challange” polegającym na rozwiązywaniu określonych problemów matematycznych.

Równolegle w głównym gmachu politechniki odbywała się giełda perspektyw, gdzie swoje uczelnie reprezentowali studenci z całej Polski. Dla wielu uczniów była to okazja, by zapoznać się dokładniej z ofertą szkół wyższych.

Podsumowując, wycieczka do zacnego gmachu politechniki była ciekawym i pozytywnym wydarzeniem, które w interesujący sposób poszerzyło nasze  horyzonty oraz dostarczyło nowych doświadczeń.

Z pewnością ponownie odwiedzimy Politechnikę Warszawską w przyszłym roku 🙂