Uwaga konkurs!

Uwaga konkurs!

W imieniu organizatorów Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej i Konkursu Młodych Inżynierów – Edycja V zapraszamy do udziału. 

Konkurs kierowany jest do uczniów w pięciu kategoriach: Informatycznej, Mechatronicznej, Elektrycznej (Elektronika i elektrotechnika), Cyberbezpieczeństwo i krypotwaluty, Lotniczej. 

Szczegółowe informacje na temat konferencji i konkursu znajdują się na stronie: mlodzi.urz.pl 

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/362568087583197/

Link do strony: http://mlodzi.urz.pl/konferecja-2020/konkurs-szkola-srednia/

Linki do poprzednich edycji: 

https://www.facebook.com/media/set/?vanity=URmechatron&set=a.594979874292663

https://www.facebook.com/watch/?v=458902727900379

https://www.facebook.com/watch/?v=457015411422444

WorldSkills Poland “Nowe Technologie”

WorldSkills Poland “Nowe Technologie”

Zapraszam do zapoznania się  z konkursem umiejętności zawodowych dla uczniów szkół branżowych i technicznych – Eliminacje Krajowe WorldSkills Poland „Nowe Technologie” – 2 czerwca 2021 roku w Lublinie.
Eliminacje obejmą 5 konkurencji dotyczących tzw. zawodów przyszłości takich jak: robotyka mobilna, cyberbezpieczeństwo, mechatronika, przemysł 4.0, chmura obliczeniowa.

Głównym organizatorem eliminacji w Lublinie jest WorldSkills Poland wraz ze współorganizatorem Urzędem Marszałkowskim i głównymi partnerami: Lubelskim Centrum Innowacji i Technologii oraz Stowarzyszeniem „Cyberbezpieczni” we współpracy z partnerami konkurencji: Festo, T-Systems, ITSS, Spice Gears.

Więcej informacji o eliminacjach dostępne na: https://worldskillspoland.org.pl/skillspoland2021-lublin/

 

Eliminacje mają wyłonić przyszłych zawodników do udziału w konkursie światowym WorldSkills, który odbędzie się w październiku 2022.

Jeżeli ktoś chciałby się zmierzyć z tym wyzwaniem proszę o informację. Bardzo zachęcam i namawiam!

Elżbieta Malinowska

Na staże po kwalifikacje

Na staże po kwalifikacje

Od 22.03 do 12.04.2021 r. realizujemy staże w Granadzie u hiszpańskich pracodawców w ramach projektu „Na staże po kwalifikacje”. Doskonalimy swoje umiejętności zawodowe, poznajemy również język hiszpański i ćwiczymy angielski. Informatycy, teleinformatycy i elektronicy pracują w serwisie komputerowym. Uczniowie z reklamy pracują w biurze M.E.P. organizującym nasz staż w Grenadzie przygotowując materiały promujące Hiszpanię (film, broszurę reklamową i wpisy na social media). Samochodziarze w serwisie samochodowym i motocyklowym wykonują usługi serwisowe oraz przygotowują motory do sprzedaży. W wolnym czasie zwiedzamy okolice i poznajemy kulturę hiszpańską. Widzieliśmy Alhambrę – pałac, zabytek kultury arabskiej, najcenniejszy  w Hiszpanii. Byliśmy w górach Sierra Nevada. Przed nami wyjazd nad Morze Śródziemne oraz wieczór flamenco. 

Dzień otwarty online

Dzień otwarty online

24 marca odbył się w Zespole Szkół Nr 1 dzień otwarty online. W czasie spotkania kandydaci poznali możliwości kształcenia w technikum, a także uzyskali szczegółowe informacje o kierunkach.

Tych, którzy nie uczestniczyli w dniu otwartym zachęcamy do zapoznania się materiałami poniżej. 

Spacer po Zespole Szkół Nr 1 

 

– technik informatyk

Zobacz filmik o zawodzie technik informatyk

Informator_ti

 

– technik reklamy         Informator_tr

Pracownia reklamy_realizacje uczniów

Zobacz filmik o zawodzie technik reklamy

 

– technik teleinformatyk

Zobacz filmik o zawodzie technik teleinformatyk

Informator_tt

 

– technik pojazdów samochodowych

Zobacz filmik o zawodzie technik pojazdów samochodowych

Informator_ts

 

– technik elektronik

Zobacz filmik o zawodzie technik elektronik

Informator_te

 

Szczegółowe informacje o przebiegu rekrutacji:

REKRUTACJA

 Zobacz filmik o zawodach

 

 

 

 

 

Cykl telekonferencji z psychologiem

Cykl telekonferencji z psychologiem

Jak radzić sobie z przemocą to temat spotkań, które odbyły się 15 i 22 marca w ramach cyklu szkoleń/telekonferencji z psychologiem i psychoterapeutą mgr Katarzyną Gajdą. Uczestnikom spotkania zostały przedstawione przyczyny, rodzaje i sposoby radzenia sobie z tym trudnym zjawiskiem, które teraz w czasie pandemii uległo nasileniu. 

Jeżeli doświadczasz przemocy lub jesteś jej świadkiem tu otrzymasz pomoc:
– wychowawca, psycholog lub pedagog szkolny
– 112 ogólnopolski telefon alarmowy
– 800 120 002 Telefon dla Ofiar Przemocy w Rodzinie (bezpłatny, czynny całą dobę)
– 22 756 72 63 Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Piasecznie
– 22 757 68 20 Powiatowe Centrum Interwencji Kryzysowej G. Kalwaria (bezpłatna pomoc, czynny cała dobę)
– 22 757 68 20 Punkt Interwencji Kryzysowej Piaseczno (czynny od pon. do pt. 09.00 – 16.00)
– 22 616 02 68 lub 788 681 727 Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę
– Fundacja Centrum Praw Kobiet
– tel. zaufania: 22 621 35 37
– tel. interwencyjny: 600 070 717
– porady prawne: pomoc@cpk.org.pl

Poprzednie spotkania 19 i 26 stycznia dotyczyły problemu depresji młodzieńczej. Uczestnicy poznali przyczyny, źródła i objawy choroby. Zostały też przedstawione  metody sposoby walki z chorobą oraz adresy placówek i numery telefonów, pod którymi specjaliści  udzielają  pomocy. 

Koordynatorem spotkań jest pedagog szkolny mgr Małgorzata Nowak. 

Dziękujemy Radzie Szkoły i Radzie Rodziców za sfinansowanie cyklu spotkań dla rodziców, nauczycieli i uczniów, a Pani Ewelinie Gołąb za  wspieranie działań organizacyjnych.

Zespół Psychologiczno-Pedagogiczny 
 

Pomoc psychologiczno -pedagogiczna

Pomoc psychologiczno -pedagogiczna

Poniżej lista poradni, do których można się zwrócić o bezpłatną pomoc: 

Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Piasecznie – www.poradnia.piaseczno.pl

Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej http://www.poikgorakalwaria.pl/

EZRA – nowa Poradnia mieści się w Piasecznie przy ul. Powstańców Warszawy 29 Telefon 690 017 170

– konsultacje psychologiczne dla dzieci i młodzieży

– konsultacje dla rodziców lub opiekunów – psychoterapię indywidualną dla dzieci i młodzieży

– psychoterapię grupową dla dzieci i młodzieży – sesje wsparcia dla rodziców i opiekunów prowadzoną indywidualnie, w parach lub grupowe

– wsparcie psychospołeczne realizowane w ramach wizyt środowiskowych w szkole, w domu lub innym miejscu pobytu pacjenta Wizyty odbywają się stacjonarnie, istnieje też możliwość konsultacji online.

Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży w Piasecznie

Telefon 22 7576820, w godz. 9-21, od poniedziałku do piątku. 

Stowarzyszenie Patronat – http://www.patronatpiaseczno.org/

Ogólnopolska Poradnia Telefoniczna dla Osób Dorosłych w Kryzysie Emocjonalnym, tel. 116 123 Bezpłatny telefon dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym czynny jest codziennie od 14.00 do 22.00

Bezpłatny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży, tel. 116 111, www.116111.pl Zadzwoń lub napisz, gdy coś Cię martwi, masz jakiś problem, nie masz z kim porozmawiać lub wstydzisz się o czymś opowiedzieć. Telefon jest czynny codziennie przez całą dobę, wiadomość przez stronę internetową możesz przesłać całą dobę.

Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, tel. 800 12 12 12 Telefon działa od poniedziałku do piątku w godzinach 8.15-20.00 i dyżurują pod nim psycholodzy, pedagodzy, prawnicy. Jeśli zadzwonisz w czasie, kiedy infolinia nie jest czynna, możesz nagrać wiadomość na sekretarkę i zostanie ona odsłuchana następnego roboczego dnia.

Niebieska Linia, tel. 800 12 00 02, www.niebieskalinia.org Tu możesz zadzwonić jeśli jesteś ofiarą przemocy w rodzinie lub znasz kogoś kto doświadcza takiej przemocy w domu. Połączenie z numerem Niebieskiej Linii jest płatne za pierwszy impuls według stawki operatora, telefon czynny jest od poniedziałku do soboty w godzinach 8.00-22.00 oraz w niedziele i święta w godzinach 8.00-16.00.

Telefon Zaufania Narkotyki – Narkomania, tel. 801 199 990 Zadzwoń jeśli masz problemy z narkotykami, używasz ich, jesteś uzależniony lub martwisz się o kogoś z Twojego otoczenia. Możesz uzyskać fachową poradę, a także informację o tym, jak pomóc sobie lub bliskiej osobie. Telefon jest czynny codziennie w godzinach od 16.00 do 21.00. Dzwoniąc płacisz tylko za pierwszy impuls połączenia.

Telefon zaufania Uzależnienia behawioralne, tel. 801 889 880, www.uzaleznieniabehawioralne.pl Z telefonu mogą korzystać wszystkie osoby, które mają problem lub też zastanawiają się, czy mają problem z uzależnieniami behawioralnymi (Internetu, hazardu, zakupów, jedzenia). Z konsultantami mogą porozmawiać również osoby bliskie osobom uzależnionym – rodzina, przyjaciele, znajomi. Infolinia jest czynna codziennie od 17.00 do 22.00 z wyjątkiem świąt państwowych. Dzwoniąc płacisz tylko za pierwszy impuls połączenia lub wg stawki operatora sieci komórkowej.

Bezpłatna linia wsparcia dla osób po stracie bliskich, tel. 800 108 108 Działa w dni powszednie od 14:00 do 20:00. Adresowana jest do wszystkich osób w żałobie, które potrzebują pomocy. Dzwoniący mogą anonimowo porozmawiać o swojej sytuacji, otrzymać wsparcie, zasięgnąć porady.

Informacja o innych telefonach zaufania w Polsce: telefonzaufania.org.pl

Grupa Ponton, tel. 22 635 93 92, www.ponton.org.pl Grupa Ponton to młodzi specjaliści, którzy pomogą Ci w sprawach dojrzewania, seksualności oraz antykoncepcji. Doradcy Pontonu potrafią rozmawiać o wszystkim, co dotyczy rozwoju seksualnego, bez pouczania i skrępowania. Połączenie jest płatne według stawki operatora. Nr telefonu jest czynny w piątki, w godzinach 16.00 20.00.

Zespół psychologiczno-pedagogiczny naszej szkoły także jest do dyspozycji i pełni dyżur stacjonarny w godzinach 8-13, jest możliwość także spotkania w trybie zdalnym. Służmy radą i pomocą.

Psycholog szkolny: 

Ksenia.Domeradzka@zs1piaseczno.pl

Pedagodzy szkolni: 

Malgorzata.Nowak@zs1piaseczno.pl

H.Nosek@zs1piaseczno.pl