Nasz projekt najlepszą inicjatywą

Nasz projekt najlepszą inicjatywą

13 czerwca zostaliśmy zaproszeni do Ministerstwa Edukacji Narodowej na wręczenie nagród w konkursie Dnia Nowych Technologii w Edukacji, który odbył się 21 marca 2018 r.

Tego dnia odbywały się w naszej szkole różnorodne warsztaty przygotowane i prowadzone przez uczniów Zespołu Szkół Nr 1  i Szkoły Podstawowej nr 2 w Piasecznie. Tematyka warsztatów była różnorodna: od pokazów fizycznych, poprzez funkcjonowanie inteligentnego domu, poznanie działania sieci telefonicznych, komputerowych, projektowanie obiektów 3D, programowanie robotów, tworzenie awatarów, do diagnostyki samochodowej, nauki matematyki poprzez geogebrę, nauki programowania, zabaw z językiem obcym (Kinect, Quizlet) oraz projektowanie reklam.   W warsztatach oprócz uczniów naszej szkoły uczestniczyli gimnazjaliści, uczniowie szkoły podstawowej oraz ośrodka szkolno – wychowawczego.

Różnorodność form, pomysły uczniów na wykorzystanie nowych technologii, chęć dzielenia się swoją wiedzą i umiejętnościami, profesjonalizm w prowadzeniu warsztatów zostały docenione przez komisję konkursową. Dzięki zaangażowaniu wszystkich uczniów i nauczycieli w projekt zostaliśmy laureatami konkursu. Nagrodę w konkursie wręczał Maciej Kopeć Podsekretarz Stanu w MEN.

                                                                                                                 Marzena Morgunowicz

 

 

 

Podziękowania od Fundacji Zaczytani.org

Podziękowania od Fundacji Zaczytani.org

Fundacja Zaczytani. org składa serdeczne podziękowania za ciągłą i bezinteresowną pomoc, serce, życzliwość i wsparcie organizowanej przez nas Wielkiej Zbiórki Książek 2018 na rzecz małych i dużych Pacjentów.

 

Dzięki Państwa wsparciu zebraliśmy wiele książek, co pozwoli nam otworzyć nowe biblioteki w placówkach medycznych.

Głęboko wierzymy, że okazana przez Państwa siła serca i przyjazna dłoń będzie nas wpierać w dalszych naszych działaniach na rzecz drugiego człowieka. Wspólnie możemy skutecznie pomagać małym pacjentom.

”… Ciągle jeszcze istnieją wśród nas anioły, nie mają wprawdzie żadnych skrzydeł,

lecz ich serce jest bezpiecznym portem dla Wszystkich, którzy są w potrzebie.

Wyciągają ręce i proponują pomoc…”

Warsztaty z Intelem

Warsztaty z Intelem

8 czerwca 2018 r. uczniowie z pierwszych i drugich klas technik informatyk uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez firmę Intel poruszających tematykę sztucznej inteligencji.

Uczestnicy szkolenia w ciągu trzech godzin poznali podstawy programowania sieci neuronowych i utworzyli algorytm rozpoznawania i nauki pisma ręcznego przez komputer przy użyciu  zaawansowanej chmury obliczeniowej „Jupiter”.

6 Piaseczyńskie Dni Techniki

6 Piaseczyńskie Dni Techniki

Już po raz szósty w Zespole Szkół Nr 1 odbyły się Piaseczyńskie Dni Techniki. 

27 maja w czasie  Dni Energii 2018  uczniowie prezentowali  na rynku naszego miasta swoje nowatorskie realizacje zawodowe, a także przeprowadzili autorską grę plenerową na smartfony opartą na QR kodach.

8 czerwca w budynku szkoły można było wziąć udział w różnorodnych warsztatach i pokazach technicznych,  zastosować nowoczesne technologie w edukacji, a także podziwiać pasjonatów swoich zawodów i ich pomysły prezentowane w  konkursie Mój zawód – moja pasja

W tym roku bezkonkurencyjne okazały się zespoły prezentujące inteligentne rozwiązania w elektronice i motocross, jako styl życia.  Nagrody zostały ufundowane przez Powiat Piaseczyński, Miasto i Gminę Piaseczno, InterCars, Cyfrowe Centrum Serwisowe, Volvo i Wamtechnik.

W imprezie wzięły udział grupy młodszych kolegów ze szkół podstawowych i gimnazjów,  a także przedstawiciele: Ministerstwa Edukacji Narodowej –  Rafał Lew Starowicz, Mazowieckiego Kuratorium –  Barbara Słomczyńska,  Miasta i Gminy Piaseczno – burmistrz  Daniel Putkiewicz.

Szkolenia branżowe dla uczniów na temat nowinek technicznych  poprowadziły firmy z lokalnego środowiska współpracujące ze szkołą: Cyfrowe Centrum Serwisowe, Wamtechnik , Inter Cars i Intel.    

Na kolejne spotkanie z techniką w każdym wymiarze zapraszamy już za rok!

 

Dzień Energii 2018

Dzień Energii 2018

W niedzielę 27 maja 2018 r. uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 prezentowali swoje pasje techniczne uczestnicząc w  Dniu Energii zorganizowanym przez Piaseczyńską Fundację Ekologiczną.

Mieszkańcy Piaseczna odwiedzający stoiska naszej szkoły mogli sprawdzić działanie silnika samochodowego, obejrzeć samochód wyścigowy przygotowany do zawodów, obserwować zjawiska magnetyzmu czy lewitacji, poznać działanie centrali telefonicznej, przetestować roboty wykonane przez elektroników oraz udekorować torebkę na prezenty pod okiem techników organizacji reklamy. 

Ponadto goście mogli poszerzyć swoją wiedzę techniczną w grze miejskiej obsługującej kody QR. Aplikację na smartfony przygotowali Igor Walkiewicz (3tt), Kamil Kłobukowski (3ti) przy wsparciu kolegów z klas technik informatyk. Nagrody dla osób uczestniczących w zabawie przygotowała Piaseczyńska Fundacja Ekologiczna.