Wyniki konkursu Golden Ear

Wyniki konkursu Golden Ear

W tym roku Konkurs z języka angielskiego na słuchanie Golden Ear skierowany był do uczniów klas 1.

Nagrody dla zwycięzców konkursu (bony na zakupy w Empiku) ufundowała Rada Szkoły.

Oto wyniki konkursu:

I miejsce Andriyan Halanyk kl. 1te5
wynik 100%
Dyplom oraz nagroda: bon o wartości 150 zł
Ocena cząstkowa z języka angielskiego za konkurs: celujący

II miejsce zajęło dwoje uczniów z tym samym wynikiem:
Aleksandra Górniak kl. 1tr4
oraz
Michał Babisz klasa 1tr5
wynik: 92%
Dyplom oraz nagroda: bon o wartość 100 zł
Ocena cząstkowa z języka angielskiego za konkurs: bardzo dobry

III miejsce Mateusz Ammol kl. 1tn5
wynik: 85%
Dyplom oraz nagroda: bon o wartości 75 zł
Ocena cząstkowa z języka angielskiego za konkurs: bardzo dobry

IV miejsce Marcin Obłoza kl. 1tt4 oraz Kamil Błażejczyk kl. 1ti4
wynik: 77%
Dyplom oraz nagroda: bon o wartości 50 zł

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok wszystkich uczniów do udziału w konkursie Golden Ear!

THE BIG CHALLENGE 2020

THE BIG CHALLENGE 2020

Nasi uczniowie wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie z języka angielskiego THE BIG CHALLENGE 2020. W konkursie wzięło udział ponad 6 tysięcy szkół z całej Europy, a w Polsce do konkursu przystąpiło 436 szkół.

W naszej szkole do konkursu przystąpiło 28 osób z klas pierwszych. Pisali konkurs na najwyższym, piątym poziomie językowym, przypisanym do ich grupy wiekowej. W całej Polsce na tym poziomie konkurs pisało 815 osób.

Zwycięzcami konkursu zostali:
 
PAULINA PRZYBYSZ – klasa 1ti4 – I miejsce w szkole, 23 w kraju i 10 w województwie mazowieckim

KRZYSZTOF KATANA – klasa 1ti5
DARIUSZ KOŁODZIEJCZYK – klasa 1ti4

II miejsce ex aequo w szkole, 25 w kraju i 12 w województwie mazowieckim.

JAKUB MARCZAK – klasa 1ti4
CEZARY DROŻDEŻWICZ – klasa 1ti4

III miejsce ex aequo w szkole, 45 w kraju, 16 w województwie mazowieckim.

Gratulujemy serdecznie laureatom i życzymy im dalszych sukcesów językowych:)

Odznaka jakości za projekt eTwinning

Odznaka jakości za projekt eTwinning

Wraz ze zbliżającym się końcem roku zakończył się  projekt eTwinning Innovationen im Fremdsprachenunterricht (Innowacyjne metody na lekcji języka obcego). Projekt realizowała  w Zespole Szkół Nr 1 grupa uczniów z klasy 1 technik informatyk  w ramach lekcji języka niemieckiego. 

Uczniowie przez cały rok szkolny dzielnie wykonywali kolejne zadania projektu, pracując na platformie Twinspace: pisali krótkie wierszyki, zagadki tematyczne, recytowali łamańce językowe i kręcili filmy. Założycielem projektu była grupa z Turcji, a później dołączyli także uczniowie z Ukrainy, Słowacji i Hiszpanii. 
 
Mam nadzieję, że innowacyjne metody pracy uświetnią naukę języka niemieckiego  w kolejnym roku szkolnym
 
Projekt Innovationen im Fremdsprachenunterrichtt otrzymał Odznakę Jakości. 
 
Link do biuletynu projektu:
 
Anna Stasiak 
– koordynator projektu

Pomoc pedagog psycholog

Nasz zespół psychologiczno-pedagogiczny chciałby pomóc tym z Was rodziców, uczniów i nauczycieli, którzy z jakichś powodów potrzebują pomocy psychologicznej. Poniżej zamieszczamy listę przydatnych numerów i przypominamy, że sami jesteśmy otwarci i chętnie wysłuchamy wszystkiego, czym chcielibyście się z nami podzielić.
Telefony, które mogą pomóc: Wsparcie dla Nauczycieli i Rodziców, tel. 800 100 100 Bezpłatny i anonimowy telefon dla rodziców i nauczycieli, którzy potrzebują wsparcia i informacji w zakresie pomocy dzieciom i nastolatkom przeżywającym kłopoty i trudności. Czynny od poniedziałku do piątku między 12.00 a 15.00.

800 080 222 – Linia Dzieciom Bezpłatna i całodobowa infolinia, zapewnia profesjonalną pomoc psychologiczną dla dzieci i młodzieży, rodziców oraz nauczycieli.  

Linia Wsparcia, Tel. 800 70 22 22 Bezpłatny i anonimowy telefon dla osób dorosłych, które potrzebują wsparcia i informacji. Czynny codziennie (również w dni świąteczne) przez całą dobę. W wybrane dni i godziny dyżurują psychiatrzy, prawnicy, pracownicy socjalni.

Ogólnopolska Poradnia Telefoniczna dla Osób Dorosłych w Kryzysie Emocjonalnym, tel. 116 123 Bezpłatny telefon dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym czynny jest codziennie od 14.00 do 22.00.

Bezpłatny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży, tel. 116 111, www.116111.pl Zadzwoń lub napisz, gdy coś Cię martwi, masz jakiś problem, nie masz z kim porozmawiać lub wstydzisz się o czymś opowiedzieć. Telefon jest czynny codziennie przez całą dobę, wiadomość przez stronę internetową możesz przesłać całą dobę.  

Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, tel. 800 12 12 12 Telefon działa od poniedziałku do piątku w godzinach 8.15-20.00 i dyżurują pod nim psycholodzy, pedagodzy, prawnicy. Jeśli zadzwonisz w czasie, kiedy infolinia nie jest czynna, możesz nagrać wiadomość na sekretarkę i zostanie ona odsłuchana następnego roboczego dnia.

Grupa Ponton, tel. 22 635 93 92, www.ponton.org.pl Grupa Ponton to młodzi specjaliści, którzy pomogą Ci w sprawach dojrzewania, seksualności oraz antykoncepcji. Doradcy Pontonu potrafią rozmawiać o wszystkim, co dotyczy rozwoju seksualnego, bez pouczania i skrępowania. Połączenie jest płatne według stawki operatora. Nr telefonu jest czynny w piątki, w godzinach 16.0020.00.

Fundacja Trans-Fuzja, transfuzja.org Bezpłatna  internetowa pomoc psychologiczna dla osób transpłciowych – trzeba zgłosić się pisząc maila na adres: psycholog@transfuzja.org

Niebieska Linia, tel.  800 12 00 02, www.niebieskalinia.org Tu możesz zadzwonić jeśli jesteś ofiarą przemocy w rodzinie lub znasz kogoś kto doświadcza takiej przemocy w domu. Połączenie z numerem Niebieskiej Linii jest płatne za pierwszy impuls według stawki operatora, telefon czynny jest od poniedziałku do soboty w godzinach 8.00-22.00 oraz w  niedziele i święta w godzinach 8.00-16.00.

Telefon Zaufania Narkotyki – Narkomania, tel. 801 199 990  Zadzwoń jeśli masz problemy z narkotykami, używasz ich, jesteś uzależniony lub martwisz się o kogoś z Twojego otoczenia. Możesz uzyskać fachową poradę, a także informację o tym, jak pomóc sobie lub bliskiej osobie. Telefon jest czynny codziennie w godzinach od 16.00 do 21.00. Dzwoniąc płacisz tylko za pierwszy impuls połączenia.

Telefon zaufania Uzależnienia behawioralne, tel. 801 889 880, www.uzaleznieniabehawioralne.pl Z telefonu mogą korzystać wszystkie osoby, które mają problem lub też zastanawiają się, czy mają problem z uzależnieniami behawioralnymi (od seksu, Internetu, hazardu, zakupów, jedzenia). Z konsultantami mogą porozmawiać również osoby bliskie osobom uzależnionym – rodzina, przyjaciele, znajomi. Infolinia  jest czynna codziennie od 17.00 do 22.00 z wyjątkiem świąt państwowych. Dzwoniąc płacisz tylko za pierwszy impuls połączenia lub wg stawki operatora sieci komórkowej.

Bezpłatna linia wsparcia dla osób po stracie bliskich, tel. 800 108 108  Działa w dni powszednie od 14:00 do 20:00. Adresowana jest do wszystkich osób w żałobie, które potrzebują pomocy. Dzwoniący mogą anonimowo porozmawiać o swojej sytuacji, otrzymać wsparcie, zasięgnąć porady.  

Informacja o innych telefonach zaufania w Polsce: telefonzaufania.org.pl

Szkoła z TVP: klasa 2 ponadpodstawowa: Edukacja dla bezpieczeństwa – ZDROWIE PSYCHICZNE NASTOLATKÓW

Szkoła z TVP: klasa 2 ponadpodstawowa: Edukacja dla bezpieczeństwa – ZDROWIE PSYCHICZNE NASTOLATKÓW

Lekcja 1
 
Lekcja 2
Zdalny szkolny konkurs z języka angielskiego dla uczniów klas 1 „Golden Ear”

Zdalny szkolny konkurs z języka angielskiego dla uczniów klas 1 „Golden Ear”

Drodzy pierwszoklasiści!

Zapraszamy Was do udziału w zdalnym szkolnym konkursie na słuchanie z języka angielskiego pod nazwą „Golden Ear”.

Data: 4 czerwca 2020 Godzina: 12.00

Konkurs polega na wysłuchaniu sześciu nagrań w języku angielskim (poziom B2) a następnie wybraniu jednej, poprawnej opcji zgodnej z treścią nagrania spośród 3, 4 lub 5 możliwych odpowiedzi. Pytań tego typu jest 15.

Test konkursowy jest w ułożony w Microsoft Forms – link do testu zostanie wysłany w wiadomości Librus do uczniów, którzy zdeklarują chęć udziału.

Zgłoszenie udziału jest możliwe poprzez wysłanie wiadomości Librus do nauczyciela j. angielskiego – Pauliny Podpory w terminie do 3 czerwca. W tytule wiadomości wpiszcie „Golden Ear”.

4 czerwca o godz. 11.55 – zostanie wysłany link do testu konkursowego w wiadomości Librus do uczestników. Uczestnicy oczywiście musza mieć dostęp do szkolnego konta Office 365.

Na rozwiązanie zadań konkursowych uczestnicy mają 45 minut ( od 12.00 do 12.45)

NAGRODY

Za zajęcie I, II oraz III miejsca nagrody niespodzianki ufunduje Rada Szkoły

Ponadto, za zajęcie I miejsca uczeń otrzyma ocenę cząstkową celujący z języka angielskiego

A za II oraz III miejsce – bardzo dobry

Do tego punkty z zachowania za wysokie wyniki w konkursie szkolnym.