Czytamy Tokarczuk

Czytamy Tokarczuk

Nasza noblistka Olga Tokarczuk 10 grudnia 2019 roku odbierze literacką Nagrodę Nobla, a uczniowie naszej szkoły rozczytują się w jej prozie.

Przypominamy – Akademia Szwedzka przyznaje Nagrodę za „wybitną pracę na rzecz idealistycznych tendencji”. Akademia postanowiła nagrodzić polską pisarkę “za wyobraźnię narracyjną, która z encyklopedyczną pasją reprezentuje przekraczanie granic jako formę życia” – czytamy w uzasadnieniu. Gdy autorka dowiedziała się o tym wyróżnieniu, powiedziała: „Dedykuję tę nagrodę Polakom”.

Choć nie wszyscy uczniowie dali się porwać w świat wyobraźni narracyjnej pisarki, to jednak noblistka znalazła wśród naszej społeczności szkolnej wielu zwolenników swojej niezwykłej i szczególnej prozy. Pamiętajmy – jak pisze autorka w swoim monumentalnym dziele „Księgi Jakubowe” – „Ten, kto będzie to czytał, musi wiedzieć, kim jest ten, kto to pisał. Zawsze za literami stoi czyjaś ręka, zza zdań wychyla się czyjaś twarz”.

Danuta Stępniak

DKMS w naszej szkole

DKMS w naszej szkole

W dniu 04.13.2019 w naszej szkole odbyła się akcja DKMS-u przeprowadzona przez klasę 3tr pod opieką P. Eweliny Gołąb.

Wydarzenie miało uświadomić uczniów oraz pracowników szkoły o problemie, jakim jest białaczka oraz miało zachęcić do dołączenia do listy potencjalnych dawców komórek macierzystych, dzięki którym każdy może pomóc swojemu „bliźniakowi genetycznemu”. Szkoła zebrała liczne datki, a w bazie znalazło się 50 nowych dawców.

Dziękujemy wolontariuszom, uczniom, dyrekcji oraz gronu pedagogicznemu, którzy wzięli udział w akcji.

Organizator

DKM-2DKM-3DKM-4

Mikołajki 2019

Mikołajki 2019

4 grudnia świętowaliśmy w naszej szkole mikołajki. Uczniowie przygotowywali tego dnia ozdoby świąteczne i przebrania mikołajkowe, a także  brali udział w indywidualnym i grupowym Turnieju Gier Komputerowych, Mikołajkowym Turnieju Piłki Siatkowej, rozgrywali mecze matematyczne,  uczestniczyli w konkursie wiedzy o sporcie i filmowym klubie dyskusyjnym.

Działania uświetnił występ cheerleaderek i  szkolnego zespołu muzycznego. Uczniowie wyróżnieni w konkursach otrzymali słodkie upominki od Rady Szkoły. Zobacz więcej

Konkurs na plakat rozstrzygnięty

Konkurs na plakat rozstrzygnięty

W dniu 4 grudnia 2019 r. został rozstrzygnięty konkurs na Plakat Promujący Literaturę Fantasy/Fantastyczną.

Zwycięzcami IV edycji konkursu zostali:

Emilia Nowacka z klasy 4TR
Oskar Napiórkowski z klasy 4TR

Nagrodzone prace można było obejrzeć na parterze szkoły obok sali nr 5.
Zwycięzcom gratulujemy.
Nagrody w postaci bonów podarunkowych Empik ufundowała Rada Szkoły.

 

 

Seminarium – Z Olimpiadą na “ty”

Seminarium – Z Olimpiadą na “ty”

Uczniowie naszej szkoły – uczestnicy Olimpiady Przedsiębiorczości wspólnie z opiekunem merytorycznym wzięli udział w seminarium “Z Olimpiadą na “ty””, które odbyło się  20 listopada br. w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie (Al. Niepodległości 162, Aula Główna.

Program seminarium tworzyły:

– blok metodyczny – dotyczący zmian w przebiegu etapów Olimpiady wprowadzonych w 2018 r.

– blok merytoryczny – dotyczący tematyki hasła zmiennego, tj. “Zarządzanie różnorodnością w organizacji. Kultura, Pracownik, Struktura”

opiekun Ewelina Gołąb

Mikołajki z DKMS

Mikołajki z DKMS

W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę, czyli nowotwór krwi. Tę diagnozę słyszą rodzice małych dzieci, młodzież, dorośli. Bez względu na wiek – każdy może zachorować. Na szczęście każdy może też pomóc. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego Dawcy.

Dowiedz się więcej o nowotworach krwi i zostań dawcą.

4.12.2019 o godzinie 8:00 startujemy z akcją ,, Mikołajki z DKMS”

W tym dniu zapraszamy wszystkich pełnoletnich uczniów, pracowników naszej szkoły oraz wszystkie osoby zainteresowane do punktów informacyjnych na terenie placówki.
Każda osoba, która podda się badaniu otrzyma słodki poczęstunek.
Liczymy na Was!:)

Ewelina Gołąb, wolontariusze z klasy 3tr oraz DKMS
https://www.dkms.pl/pl