Zakończenie roku szkolnego

Zakończenie roku szkolnego

W dniu 19.06.2019 r. o godz. 9.00 w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019.

Uroczystość swoją obecnością uświetnili przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Piasecznie, firmy Microsoft oraz rodzice. Uczniowie z najlepszymi wynikami w nauce,  zwycięzcy konkursów oraz nagrodzeni za działalność na rzecz szkoły otrzymali nagrody.  Po uroczystości świadectwa wręczyli uczniom wychowawcy i zaczęły się WAKACJE!!!

 

Klasa 1TI w parku trampolin Airo

Klasa 1TI w parku trampolin Airo

Dnia 23 maja 2019 r. odbyła się wycieczka do parku trampolin Airo.

Pojechała na nią cała klasa 1TI. Koszt tej wycieczki został w całości pokryty przez nagrody, na które zapracowali uczniowie. Młodzież przez dwie godziny spędzała aktywnie czas na hali trampolin. Zabawa zaczęła się od rozgrzewki z trenerem, który przygotował uczniów do rozrywek na hali jak i przypomniał im o obowiązującym na terenie obiektu regulaminie. Wszyscy świetnie się bawiliśmy, skakaliśmy do basenu z gąbkami, graliśmy w zbijaka na trampolinach i testowaliśmy swoje umiejętności na skocznym torze przeszkód. Wszystkim bardzo się podobało, a czas w parku Airo minął nam niezwykle szybko.

Negocjacje zawodowe

Negocjacje zawodowe

W dniach 4 i 12 czerwca 2019 r. uczniowie naszej szkoły spotkali się na kolejnym warsztacie tym razem dotyczącym negocjacji zawodowych i efektywnej współpracy z klientem prowadzonym przez Annę Jeglińską Progenja w projekcie Atrakcyjni na Rynku Pracy,  realizowanym przez UPEMI z funduszy unijnych.

Temat żywo zainteresował uczniów, bowiem mają świadomość, że negocjujemy w rozmaitych codziennych sytuacjach, nie tylko w obszarze zawodowym. Uczniowie rozegrali grę, w której mieli możliwość doświadczenia swoich naturalnych zachowań w sytuacji negocjacji, poznali na czym polegają negocjacje oparte na zasadach i czynniki, które umożliwiają szlifowanie umiejętności prowadzących do bycia doskonałym negocjatorem.

Pierwszym krokiem była nauka sztuki asertywności, postawy opartej na prawdzie i szacunku do innych i siebie. Drugi krok to podejmowanie trudnych sytuacji i dążenie do mistrzostwa. Wszyscy wiemy, że trening czyni mistrza i tu nie jest inaczej.  Życzymy więc sukcesów.

XVII Powiatowy Konkurs Matematyczny „Śladami Euklidesa” – rozstrzygnięty

XVII Powiatowy Konkurs Matematyczny „Śladami Euklidesa” – rozstrzygnięty

11 kwietnia 2019 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Piasecznie wręczono nagrody i dyplomy laureatom konkursu oraz ich nauczycielom.

Celem konkursu jest promocja młodych, utalentowanych uczniów. „EUKLIDES” ma też pomóc w przygotowaniu się
do matury oraz zachęcić do studiowania kierunków ścisłych. Bo nie ma co ukrywać: dobre relacje z królową nauk
to przepustka do lepszej pracy!

Pierwszy etap konkursu przeprowadzony został w dniu 13 grudnia 2018 r. i wzięło w nim udział 420 uczniów ze wszystkich szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Piaseczyńskiego. Z naszej szkoły do pierwszego etapu przystąpiło
70 uczniów. 

Do drugiego etapu zakwalifikowało się 120 uczniów z 9 szkół ponadgimnazjalnych. Z Zespołu Szkół Nr 1 do drugiego etapu zakwalifikowano 25 uczniów.

Nagrody wręczono w sześciu kategoriach.

Laureatami XVII Konkursu Matematycznego z Zespołu Szkół Nr 1 zostali:

Wasążnik Szymon (1TI) – 2 miejsce /technikum/
Gubanov Denys (1TT) – 3 miejsce /technikum/
Śniechowski Mikołaj (3TN) – 2 miejsce /technikum/
Kulczyk Jakub  (3TE) – 3 miejsce /technikum/
Petryka Paweł (4TI) – 2 miejsce /technikum/
Spiżewski Radosław (4TI) – 3 miejsce /technikum/

Laureatom i ich nauczycielom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

7. Piaseczyński Dni Techniki za nami

7. Piaseczyński Dni Techniki za nami

Już po raz siódmy w Zespole Szkół Nr 1 odbyły się Piaseczyńskie Dni Techniki. 

5 czerwca 2019 r. był dniem podsumowania szeregu ciekawych wydarzeń  związanych z techniką i okazją do zaprezentowania projektów zawodowych realizowanych w naszej szkole w minionym roku.

Uczniowie kierunku technik organizacji reklamy pochwalili się projektem realizowanym z Funduszy Europejskich Atrakcyjni na rynku pracy, w którym odbyło się ponad 450 godzin szkoleń obejmujących: najnowsze programy graficzne, warsztaty z fotografii, martekingu, języka zawodowego, a także szkolenia dla nauczycieli. Dodatkowo szkoła została wyposażona w nowoczesny sprzęt komputerowy do pracowni projektowej.

Uczestnicy projektu Szkoła Przyszłości pokazali korzyści płynące z zastosowania nowoczesnych rozwiązań technologicznych w edukacji. Dzięki firmie Microsoft 20 uczniów poznało możliwości platformy Nuadu, przetestowało laptopy firmy HP wraz z rysikami, skanerami 3D, okularami HoloLens i stworzyło wielozadaniowego bota szkolnego z pomocą platformy Microsoft Azure.

Śpiewająco zaprezentowali się uczniowie, którzy w lutym i marcu odbyli dwutygodniowe zagraniczne staże w ramach unijnego projektu POWER Wyższe kwalifikacje dzięki stażom. W czasie pobytu w Irlandii uczniowie wszystkich kierunków poszerzali swoje kompetencje zawodowe, szlifowali język angielski i poznawali kulturę tego kraju.

Punktem kulminacyjnym wydarzenia był tradycyjnie konkurs Mój zawód – moja pasja i pokazy: autorskich gier komputerowych, mobilnych aplikacji, robotów sterowanych gestem i po sieci bluetooth, zastosowania elektroniki i robotyki w życiu codziennym, pojazdów elektrycznych i nowoczesnej diagnostyki w motoryzacji. Atrakcyjne nagrody dla zwycięzców konkursu ufundowali: Starostwo Powiatowe, Gmina Piaseczno, Cyfrowe Centrum Serwisowe S.A. i Wamtechnik Sp. z o.o.

Dodatkowo obejrzeliśmy sfilmowany z lotu drona układ matematyczny w przestrzeni Trójkąt Sierpińskiego, jako zwieńczenie obchodów roku matematyki w naszej szkole.

Następne Piaseczyńskie Dni Techniki już za rok, serdecznie zapraszamy!

 

 

Szkolny konkurs z języka angielskiego

Szkolny konkurs z języka angielskiego

Zapraszamy uczniów do udziału w szkolnym konkursie z języka angielskiego na słuchanie (poziom znajomości języka B2). Konkurs odbędzie się 11 czerwca o godzinie 9.00 w sali 205. Potrzebne są własne słuchawki (!!!) oraz login do Office 365 (!!!). Uczestnik ma za zadanie odpowiedzieć na pytania zamknięte do 6 nagrań.

Nagrody dla 3 uczestników z najlepszymi wynikami funduje Rada Szkoły.

Zgłoszenia udziału poprzez wysłanie wiadomości w dzienniku Librus do nauczyciela Paulina Podpora. Maksymalna liczba uczestników to 16 osób. Termin zgłaszania chęci udziału do końca tygodnia ( 7 czerwca piątek)