Rok Tadeusza Kościuszki

Rok Tadeusza Kościuszki

Rok 2017 został ustanowiony przez Sejm i Senat Rokiem Tadeusza Kościuszki w związku z przypadającą 200. rocznicą śmierci tego bohatera. Kościuszko – Najwyższy Naczelnik Siły Zbrojnej Narodowej stojący na czele ogólnonarodowego powstania – insurekcji kościuszkowskiej, to polski i amerykański generał oraz niezłomny bojownik w walkach o niepodległość.

Pamiętając o tamtych wydarzeniach, uczniowie naszej szkoły przygotowali w sali numer 1 gazetkę zatytułowaną Życie i działalność Tadeusza Kościuszki. Potrzebne materiały zostały opracowane przez uczniów klasy 1 tn: Damiana Kociszewskiego, Kamila Imiołka i Igora Kowalczyka. Natomiast w pracach związanych z zawieszeniem przygotowanych wcześniej treści pomógł Kamil Kępczyński z kl. 1 te i Michał Roszczyk uczeń kl. 1 tt.

Tadeusz Kościuszko zajmuje szczególne miejsce w polskim panteonie narodowych bohaterów. Jest symbolem wolności i wzorem patrioty. Dlatego tym bardziej cieszy aktywność naszych wychowanków w podtrzymywaniu pamięci o tym bohaterze.

Krzysztof Jaśkiewicz