O projekcie Informatyczne Retrozbiory.

,,Informatyczne Retrozbiory”, to tytuł projektu szkolnego,  w ramach którego chcemy gromadzić i pokazywać stary sprzęt informatyczny.

Pierwsze eksponaty, które stanowią zaczątek kolekcji pochodzą z prywatnych zbiorów naszych nauczycieli- informatycznych pasjonatów. Są wśród nich takie, które kiedyś stanowiły wyposażenie pracowni szkolnych,  a które zostały wyparte przez nowocześniejsze modele.  Jest też oryginalna gra telewizyjna wykonana przez naszego nauczyciela oparta na układzie AY-3-8500 firmy General Instruments. Zawierała cztery gry: Tenis (ping-pong), Hokej, Squash, Trening solo. Przy użyciu specjalnego pistoletu fotoelektrycznego można było strzelać do ruchomego celu na ekranie.

Po inaugurującej projekt wystawie okolicznościowej, 24 października 2018 r., udostępniamy tymczasem zapis cyfrowy naszych mini-zbiorów.

Mamy nadzieję, że w  przyszłości  projekt Informatyczne Retrozbiory (IR) będzie się rozwijał. Docelowo planujemy stworzyć otwartą salę dydaktyczną ze sprzętem retro dotyczącym informatyki.

Działania są możliwe dzięki zaangażowaniu nauczycieli  i naszych uczniów, za które bardzo dziękujemy. Zapraszamy  do dalszej współpracy.