Projekt POWER

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami ma temat nowego projektu,

w którym wezmą udział uczniowie naszej szkoły i uzyskają:

“Wyższe kwalifikacje dzięki stażom”

Nr projektu: 2018-1-PL01-KA102-047581

Ulotka informacyjna

Przygotowania do stażu w Irlandii -początek

Na początku roku szkolnego 2018/2019 nasza szkoła przystąpiła do projektu unijnego „WYŻSZE KWALIFIKACJE DZIĘKI STAŻOM”, który ma na celu podniesienie kwalifikacji zawodowych, językowych i kompetencji osobistych uczniów, a w przyszłości ułatwienie im sukcesu na rynku pracy.

W ramach projektu 71 uczniów, kształcących się w zawodach: technik informatyk, technik teleinformatyk, technik elektronik i technik pojazdów samochodowych, technik organizacji reklamy, podzielonych na 4 grupy wyjedzie
na dwutygodniowy staż do Irlandii.
Stażyści zamieszkają w malowniczym miasteczku Tralee położonym w hrabstwie Kerry. Każdy będzie pracował
w firmie odpowiadającej jego kierunkowi, a w przerwach wolnych od pracy będzie miał możliwość zwiedzania okolicy i uczestniczenia w zaplanowanych wycieczkach.
W ramach projektu uczniowie biorą udział w dodatkowych zajęciach organizowanych w szkole. Podczas tych spotkań prowadzący przedstawią m.in. historię i kulturę Irlandii, zasady udzielania pierwszej pomocy. Pomogą również wzbogacić słownictwo i komunikację w języku angielskim.

Drugi miesiąc przygotowań

Mijają już dwa miesiące od rozpoczęcia zajęć związanych z projektem POWER. Cały czas doskonalimy
sztukę autoprezentacji i umiejętność właściwego reagowania w sytuacjach stresowych. W tym celu
spotkaliśmy się z policjantem, co uświadomiło nam, jakich zagrożeń możemy się spodziewać w
nowym środowisku. A wszystko to w jednym celu – staż w Irlandii.
A o to kilka haseł, które kojarzą się nam z projektem:
„Dzisiaj staż, jutro Twoja przyszłość”
„Power rozwija skrzydła, czyli ZS1 w Irlandii”
„Przypływ POWER-u w nasze życie”
„POWER:
Poznawanie nowych kultur
Nowe techniki w zawodzie
Rozwój swoich zainteresowań”
Nareszcie na stażu

Po solidnych przygotowaniach w końcu rozpoczął się staż w ramach projektu POWER.
Mieszkamy w malowniczym miasteczku Tralee położonym w hrabstwie Kerry. Pracujemy w firmach odpowiadających naszemu kierunkowi nauki a w czasie wolnym poznajemy okolicę i uczestniczymy w zaplanowanych wycieczkach.
Niepowtarzalna atmosfera, wspaniałe możliwości do zdobycia nowych, praktycznych umiejętności w zawodzie, żywy kontakt z językiem obcym, nowe przyjaźnie i wspomnienia pozostaną na zawsze w naszej pamięci.

Jesteśmy już w domu

Czas spędzony w Irlandii minął błyskawicznie. Z rozrzewnieniem wspominamy Tralee, naszą pracę w ramach stażu i atrakcje przygotowane przez organizatorów umożliwiające nam poznanie malowniczych miejsc w Irlandii.
11 marca br. bardzo miłą niespodziankę  sprawił nam pan  Paul Quinn prezes organizacji partnerskiej Your International Training, która gościła nas i przygotowywała dla nas staże w Tralee, odwiedzając nas w szkole.

I jeszcze kilka wspomnień.
Kolejna grupa uczniów w Irlandii

Po kilkumiesięcznych przygotowaniach kolejna grupa udała się na staż do Irlandii w ramach projektu POWER.

Mieszkamy w miejscowości Tralee w południowo – zachodniej części Irlandii.
Od poniedziałku do piątku pracujemy w lokalnych firmach, gdzie wykonujemy czynności związane z naszymi zawodami – naprawiamy telefony komórkowe, tworzymy strony internetowe, naprawiamy samochody, robimy reklamy dla lokalnych przedsiębiorców oraz doskonalimy swoje umiejętności językowe. Po pracy relaksujemy się. Byliśmy na wyścigach chartów, chodzimy na kręgle a w weekendy spędzamy czas bardziej aktywnie
np. w aquaparku, uczestniczyliśmy też w Międzynarodowym Biegu Ulicznym w Tralee. Szczególnie atrakcyjny był 17 marca – to narodowe święto Irlandii Saint Patrick’s Day. Braliśmy udział w paradzie, która na zawsze pozostanie w naszej pamięci.
Mamy możliwość zwiedzania najpiękniejszych zakątków Irlandii. Wycieczka malowniczym  szlakiem Ring of Kerry biegnącym przez wioski rybackie, niewielkie góry i wybrzeże Oceanu Atlantyckiego  zrobiła na nas wielkie wrażenie.

Pozdrawiamy i zachęcamy pozostałych do brania udziału w kolejnych edycjach programu, aby jak najwięcej osób mogło skorzystać z tej wspaniałej szansy.

Prezentacja - Wyjadz Tralee

Rok szkolny 2019/2019 - trzecia grupa uczniów odbywa staż w Irlandii

6 października na staże do Irlandii poleciała trzecia grupa uczniów w ramach projektu „Wyższe kwalifikacje dzięki stażom”.

Tak jak nasi koledzy z wcześniejszych grup pracujemy w firmach odpowiadających naszemu kierunkowi nauki a w czasie wolnym poznajemy okolicę i uczestniczymy w zaplanowanych wycieczkach. Mamy możliwość  zdobycia nowych, praktycznych umiejętności w zawodzie, żywy kontakt z językiem obcym, zawieramy nowe znajomości i przyjaźnie.

Jesteśmy poza granicami kraju, ale jako wzorowi obywatele 13 października wzięliśmy udział na wyborach parlamentarnych, głosy oddaliśmy w Cork.

3 listopada 2019 r. czwarta grupa powróciła ze staży w Irlandii

Tym samym zakończył się projekt „Wyższe kwalifikacje dzięki stażom” staże w Irlandii. W całym projekcie wzięło udział 71 uczniów. Cztery grupy wyjechały do miejscowości Tralee. Uczestnicy projektu u irlandzkich pracodawców odbywali staże, doskonalili język angielski i zwiedzali malownicze zakątki hrabstwa Kerry.

Film prezentacyjny