Bartłomiej-Tybura-MAZOVIA-2019


Powiatowy Konkurs Wiedzy o USA pod patronatem Starosty Piaseczyńskiego, od 12 lat organizowany przez zespół nauczycieli języka angielskiego ZS Nr 1

Tradycyjnie nasi uczniowie prawie zawsze znajdowali się w gronie laureatów w kategorii techników, gdzie można było uplasować się na I, II i III miejscu lub zdobyć jedno z trzech wyróżnień.

W IX edycji (2016/2017) I miejsce zajął Mateusz Litwin z klasy 3ti (technik informatyk) , II miejsce Bartłomiej Majewski 1tt (technik teleinformatyk), a wyróżnienie otrzymał Tycjan Cajani (też 3ti).

W X edycji (2017/2018) I miejsce zajął Piotr Stachura z klasy 2 ti (technik informatyk), a I wyróżnienie otrzymał Bartłomiej Majewski (2tt).

W XI edycji (2018/2019) Bartłomiej Majewski (3tt) zdobył II miejsce.

W bieżącym roku szkolnym 2019/2020 (XII edycja Konkursu) I miejsce zdobył Bartłomiej Majewski (4tt), II miejsce Adam Jaworski z 2ti, a II wyróżnienie Kacper Domagała z klasy 1tt4 (technik teleinformatyk na podbudowie gimnazjum).

Zupełnym ewenementem, zasługującym na szczególną pochwałę, jest tegoroczny maturzysta, Bartłomiej Majewski z klasy technik teleinformatyk. Przez wszystkie kolejne lata pobytu w naszym technikum zdobywał punktowane miejsca w Konkursie. W tegorocznej edycji zdobył wymarzone i zasłużone I miejsce i w ten fantastyczny sposób zakończył swój udział w Konkursie.

Swoisty sukces odnosili też ci wszyscy uczniowie, którzy przez lata uczestniczyli w przedstawieniach wieńczących uroczyste zakończenie etapu finałowego poszczególnych edycji i byli podziwiani zarówno przez uczestników Konkursu wraz z opiekunami, jak i przedstawicieli Dyrekcji, lokalnych władz samorządowych i wydawnictw językowych. Ich wkład jest nie do przecenienia.

Opracowała: Anna Kielan


Od wielu lat uczniowie klasy Technik elektronik są stypendystami Mazovii, czyli stypendium dla uczniów szkół zawodowych. W ramach tego stypendium w ubiegłym roku szkolnym uczniowie  wykonali:

 • Pająka, który jest sterowany przy pomocy telefonu i zawiera program oparty o kinematykę odwrotną.

 

 • Robot humanoidalny, który rozpoznaje i wykonuje polecenia głosowe. Zdobył on pierwsze miejsce w Bałtyckich Bitwach Robotów w kategorii freestyle.

 

 • Elektryczna deskorolka, która powstała przy współpracy z firmą Wamtechnik. Zastosowany silnik o mocy 1000W zapewnia dynamiczne poruszanie się oraz zasięg średnio 30km.

 

 • Inteligentny dom – kolejna, rozbudowana wersja została oparta na systemie Home Assistant oraz wielu autorskich sterownikach. System inteligentnego domu został zintegrowany z centralą alarmową, co zwiększa możliwości systemu o odczyt oraz sterowanie alarmem. Najnowsza wersja została zbudowana w oparciu o pełnoprawny komputer przemysłowy z powodu większej wydajności niż poprzednio wykorzystywane Raspberry Pi.

 • Autonomiczne ramię, które potrafi przekładać przedmioty automatycznie z punktu A do punktu B lub może być sterowany manualnie z wykorzystaniem pulpitu sterowniczego.

 

 • Frezarka, która może wykonać zaprojektowaną grawerkę na drewnianej sklejce. Opcjonalnie frezarka może również pełnić rolę grawera laserowego po zamontowaniu lasera.

 

 • Dystrybutor napojów orzeźwiających, za którego pomocą można wybrać jeden z dwóch napojów, których precyzyjnie odmierzona pojemność zostanie nalana do podanego naczynia. W najbliższym czasie ma zostać dodana opcja autoryzacji przy pomocy kart zbliżeniowych.

 

W bieżącym roku dotychczasowe projekty były rozbudowywane, dzięki czemu zyskały nowe funkcjonalności: Elektryczna deskorolka zyskała dodatkowy silnik, dzięki czemu świetnie radzi sobie w terenie. Dom inteligentny łączy się z lustrem inteligentnym, dzięki czemu wyświetla status najważniejszych urządzeń w automatyce budynkowej. Najbardziej jesteśmy dumni z ucznia klasy I, który wykonał dystrybutor napojów orzeźwiających. Można za jego pomocą wybrać jeden z dwóch napojów, których precyzyjnie odmierzona pojemność zostanie nalana do podanego naczynia.


Osiągnięcia uczniów w Ogólnopolskim Konkursie języka angielskiego „High Flier”

Organizatorem konkursu jest firma edukacyjna Łowcy Talentów-JERSZ. Konkurs sprawdza ogólną wiedzę uczestników o języku angielskim oraz o krajach anglojęzycznych.  

W roku 2018 w XVIII edycji konkursu najlepsze wyniki uzyskało 7 uczniów :

Bardzo dobry wynik  

 1. Mateusz Kłębowski 1ti – 196 pkt., 11 miejsce w województwie
  2. Michał Osmólski 1tt – 190 pkt., 35 miejsce w województwie
  3. Igor Zulczyk 1tt – 184 pkt., 61 miejsce w województwie
  4. Mikołaj Kluczyński 1ti – 182 pkt., 72 miejsce w województwie

Dobry wyniki:

 1. Jakub Kisiel 1te – 168 pkt., 120 miejsce w województwie
 2. Adam Andrzejak 4ten – 174 pkt., 5 miejsce w województwie
  7. Bartłomiej Majewski 3tt – 172 pkt., 8 miejsce w województwie

                           

  W roku 2019 w XIX edycji konkursu najlepsze wyniki uzyskało 6 uczniów :

W kategorii klasy 2,3,4:

Dobry wynik:

 1. Mikołaj Kluczyński 2ti – 175 pkt., 19 miejsce w województwie
 2. Bartłomiej Tybura 4tn – 169 pkt., 26 miejsce w województwie
 3. Bartłomiej Majewski 4tt – 169 pkt., 26 miejsce w województwie

Wyróżnienie:

 

4.Klaudia Kwiatkowska 4tn – 161 pkt., 39 miejsce w województwie

5.Mikołaj Śniechowski 4tn – 151 pkt., 47 miejsce w województwie

 

W kategorii klasy 1:

 

Wyróżnienie:

 

 1. Maciej Liwiński 1tn5 – 178 pkt., 69 miejsce w województwie

 

Uczniowie Ci otrzymali od organizatora dyplomy. Ponadto zwycięzcy otrzymali drobne nagrody ufundowane przez Radę Szkoły m.in. książki.


Wyniki zdalnego szkolnego Konkursu z Języka Angielskiego GOLDEN EAR 2020

4 czerwca 2020 uczniowie klas 1 wzięli udział w zdalnym szkolnym konkursie z języka angielskiego na słuchanie GOLDEN EAR. Oto zwycięzcy konkursu:

 

I miejsce Andriyan Halanyk kl. 1te5
wynik 100%
Dyplom oraz nagroda: bon o wartości 150 zł
Ocena cząstkowa z języka angielskiego za konkurs: celujący

II miejsce zajęło dwoje uczniów z tym samym wynikiem:
Aleksandra Górniak kl. 1tr4
oraz
Michał Babisz klasa 1tr5
wynik: 92%
Dyplom oraz nagroda: bon o wartość 100 zł
Ocena cząstkowa z języka angielskiego za konkurs: bardzo dobry

III miejsce Mateusz Ammol kl. 1tn5
wynik: 85%
Dyplom oraz nagroda: bon o wartości 75 zł
Ocena cząstkowa z języka angielskiego za konkurs: bardzo dobry

IV miejsce Marcin Obłoza kl. 1tt4 oraz Kamil Błażejczyk kl. 1ti4
wynik: 77%
Dyplom oraz nagroda: bon o wartości 50 zł

 Nagrody w postaci e-bonów na zakupy w sklepie Empik zostały ufundowane przez Radę Szkoły.