Pomoc psychologiczno -pedagogiczna

Pomoc psychologiczno -pedagogiczna

Poniżej lista poradni, do których można się zwrócić o bezpłatną pomoc: 

Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Piasecznie – www.poradnia.piaseczno.pl

Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej http://www.poikgorakalwaria.pl/

EZRA – nowa Poradnia mieści się w Piasecznie przy ul. Powstańców Warszawy 29 Telefon 690 017 170

– konsultacje psychologiczne dla dzieci i młodzieży

– konsultacje dla rodziców lub opiekunów – psychoterapię indywidualną dla dzieci i młodzieży

– psychoterapię grupową dla dzieci i młodzieży – sesje wsparcia dla rodziców i opiekunów prowadzoną indywidualnie, w parach lub grupowe

– wsparcie psychospołeczne realizowane w ramach wizyt środowiskowych w szkole, w domu lub innym miejscu pobytu pacjenta Wizyty odbywają się stacjonarnie, istnieje też możliwość konsultacji online.

Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży w Piasecznie

Telefon 22 7576820, w godz. 9-21, od poniedziałku do piątku. 

Stowarzyszenie Patronat – http://www.patronatpiaseczno.org/

Ogólnopolska Poradnia Telefoniczna dla Osób Dorosłych w Kryzysie Emocjonalnym, tel. 116 123 Bezpłatny telefon dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym czynny jest codziennie od 14.00 do 22.00

Bezpłatny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży, tel. 116 111, www.116111.pl Zadzwoń lub napisz, gdy coś Cię martwi, masz jakiś problem, nie masz z kim porozmawiać lub wstydzisz się o czymś opowiedzieć. Telefon jest czynny codziennie przez całą dobę, wiadomość przez stronę internetową możesz przesłać całą dobę.

Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, tel. 800 12 12 12 Telefon działa od poniedziałku do piątku w godzinach 8.15-20.00 i dyżurują pod nim psycholodzy, pedagodzy, prawnicy. Jeśli zadzwonisz w czasie, kiedy infolinia nie jest czynna, możesz nagrać wiadomość na sekretarkę i zostanie ona odsłuchana następnego roboczego dnia.

Niebieska Linia, tel. 800 12 00 02, www.niebieskalinia.org Tu możesz zadzwonić jeśli jesteś ofiarą przemocy w rodzinie lub znasz kogoś kto doświadcza takiej przemocy w domu. Połączenie z numerem Niebieskiej Linii jest płatne za pierwszy impuls według stawki operatora, telefon czynny jest od poniedziałku do soboty w godzinach 8.00-22.00 oraz w niedziele i święta w godzinach 8.00-16.00.

Telefon Zaufania Narkotyki – Narkomania, tel. 801 199 990 Zadzwoń jeśli masz problemy z narkotykami, używasz ich, jesteś uzależniony lub martwisz się o kogoś z Twojego otoczenia. Możesz uzyskać fachową poradę, a także informację o tym, jak pomóc sobie lub bliskiej osobie. Telefon jest czynny codziennie w godzinach od 16.00 do 21.00. Dzwoniąc płacisz tylko za pierwszy impuls połączenia.

Telefon zaufania Uzależnienia behawioralne, tel. 801 889 880, www.uzaleznieniabehawioralne.pl Z telefonu mogą korzystać wszystkie osoby, które mają problem lub też zastanawiają się, czy mają problem z uzależnieniami behawioralnymi (Internetu, hazardu, zakupów, jedzenia). Z konsultantami mogą porozmawiać również osoby bliskie osobom uzależnionym – rodzina, przyjaciele, znajomi. Infolinia jest czynna codziennie od 17.00 do 22.00 z wyjątkiem świąt państwowych. Dzwoniąc płacisz tylko za pierwszy impuls połączenia lub wg stawki operatora sieci komórkowej.

Bezpłatna linia wsparcia dla osób po stracie bliskich, tel. 800 108 108 Działa w dni powszednie od 14:00 do 20:00. Adresowana jest do wszystkich osób w żałobie, które potrzebują pomocy. Dzwoniący mogą anonimowo porozmawiać o swojej sytuacji, otrzymać wsparcie, zasięgnąć porady.

Informacja o innych telefonach zaufania w Polsce: telefonzaufania.org.pl

Grupa Ponton, tel. 22 635 93 92, www.ponton.org.pl Grupa Ponton to młodzi specjaliści, którzy pomogą Ci w sprawach dojrzewania, seksualności oraz antykoncepcji. Doradcy Pontonu potrafią rozmawiać o wszystkim, co dotyczy rozwoju seksualnego, bez pouczania i skrępowania. Połączenie jest płatne według stawki operatora. Nr telefonu jest czynny w piątki, w godzinach 16.00 20.00.

Zespół psychologiczno-pedagogiczny naszej szkoły także jest do dyspozycji i pełni dyżur stacjonarny w godzinach 8-13, jest możliwość także spotkania w trybie zdalnym. Służmy radą i pomocą.

Psycholog szkolny: 

Ksenia.Domeradzka@zs1piaseczno.pl

Pedagodzy szkolni: 

Malgorzata.Nowak@zs1piaseczno.pl

H.Nosek@zs1piaseczno.pl