Zespół Szkół Nr 1 stara się stwarzać  świetne warunki edukacyjne. Nasi uczniowie rozwijają się m.in. poprzez:
– uczestnictwo w szkolnych i pozaszkolnych szkoleniach, a także organizowanie warsztatów dla młodszych kolegów
– udział w konkursach i olimpiadach
– stypendia: za wyniki w nauce, frekwencję czy inne szczególne osiągnięcia (przyznawane przez Naszych Partnerów          lub w ramach projektu Mazowsze –  stypendia dla uczniów szkół zawodowych)

Stypendyści wśród uczniów i absolwentów naszej szkoły odpowiedzieli na pytanie

DLACZEGO  WIADUKT?

AREK SADOWSKI 3 ts – Wybrałem Zespół Szkół Nr 1 dlatego, że jako jedna z nielicznych oferuje kształcenie techniczne z wykorzystaniem zajęć praktycznych. Dobra baza dydaktyczna, miła atmosfera i pomocni nauczyciele sprawiają, że zajęcia stają się atrakcyjne i bardzo urozmaicone.

PAWEŁ ORZECHOWSKI 3 ts – Zespół Szkół Nr 1 wybrałem z uwagi na moją przyszłość. Zawód technik pojazdów samochodowych otwiera mi drogę rozwoju na wielu płaszczyznach branży motoryzacyjnej.

MARCIN RZEZIŃSKI 4 ti – Gdy przyszedłem na „Wiadukt”,  zrozumiałem, że dokonałem słusznego wyboru. W Zespole Szkół Nr 1 mogę poznać moje mocne i słabe strony. Dzięki różnorodnemu programowi nauczania i mnogości przedmiotów zawodowych mam możliwość nauczenia się wielu nowych rzeczy, ale też rozwijania swoich dotychczasowych umiejętności.

SZYMON MARCZAK 4ti – Ta szkoła stwarza różne możliwości rozwoju. Obecnie biorę udział w projekcie “Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych” i będę budował „Jednostkę przyszłości – komputer do wszystkiego”.

MARCIN OGORZELSKI, absolwent 2015/16 – Szkoła oferuje możliwość certyfikacji, uczestniczenia w konferencjach związanych z informatyką, na których można spotkać potencjalnych pracodawców.

ŁUKASZ MINDERSKI, absolwent 2015/16 – Przy wyborze tej szkoły kierowałem się opiniami absolwentów, nauczycieli innych szkół w okolicy oraz informacjami, które otrzymałem podczas dni otwartych. Z perspektywy czasu jestem przekonany, że dokonałem właściwego wyboru szkoły i kierunku kształcenia.

MARIUSZ TOMCZAK, absolwent 2014/15 – Branża elektroniczna daje ogromne możliwości, gdyż ciągle się rozwija. Gdybym jeszcze raz miał wybierać, wybrałbym klasę technik elektronik i tylko w ZS1 w Piasecznie. Obecnie pracuję w firmie, w której odbywałem praktyki (Kubara Lamina).

KONRAD JASKULSKI, absolwent 2014/15 – Elektronika zawsze była moją pasją, wybór tej szkoły to rodzinna tradycja (mój tata ją ukończył). Spotkałem się w tej szkole z ogromną życzliwością i wsparciem ze strony nauczycieli. Obecnie pracuję w zawodzie technik elektronik.

KAROL OSICA, absolwent 2014/15 – Nauka w zawodzie technik elektronik zgodnie z moimi oczekiwaniami  dała mi perspektywy. Pracuję obecnie w firmie, gdzie będąc uczniem, odbywałem praktyki (Cyfrowe Centrum Serwisowe).

Krzysztof Czerczer, współzałożyciel projektu Dywizja Informatyczna, aktywny uczestnik Dni Otwartych w szkole. Brał udział w stażach u pracodawców w Irlandii. Podczas nauki w szkole, uczeń zdobył szereg certyfikatów z branży IT.

Hubert Ciesielski,  uczestniczy w projekcie Dywizja Informatyczna, prowadzi zajęcia z zagadnień informatycznych dla młodszych kolegów.

Bartłomiej Majewski, zdobył pierwsze miejsce w XII POWIATOWYM KONKURSIE WIEDZY O STANACH ZJEDNOCZONYCH, został laureatem finału   po raz czwarty z rzędu, co jest niemałym osiągnięciem.