Szkoła w “Chmurze”

5 stycznia 2018 r. Zespół Szkół Nr 1 został wyróżniony certyfikatem firmy Microsoft i znalazł się w grupie innowacyjnych placówek, które wykorzystują najnowsze rozwiązania informatyczne Microsoft dla Edukacji.

Podczas uroczystości wręczenia wyróżnienia nasi uczniowie prezentowali praktyczne zastosowania  chmury oraz możliwości zarządzania nią.

Ponadto w czasie uroczystości zostały  pokazane autorskie projekty przez reprezentantów poszczególnych kierunków: technik organizacji reklamy, technik elektronik, technik informatyk i technik teleinformatyk.

Konkursy

Nasi uczniowie chętnie angażują się w różne projekty i reprezentują szkołę na szczeblu gminy, powiatu, a nawet ogólnopolskim. Możemy poszczycić się laureatami konkursów zarówno technicznych, jak i językowych.

Osiągnięcia uczniów 2016/2017:

Zawody ROBONET 2016 XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica

Minisumo – 2 miejsce

Minisumo – 3 miejsce

FreeStyle – 1 miejsce

uczniowie: Piotr Zybała, Konrad Suchodolski, Bartłomiej Tybura, Marcin Fiderkiewicz

Turniej Maszyn Wiatrowych

2 miejsce

uczniowie: Piotr Zybała, Konrad Suchodolski, Cezary Wieczorek

Wyniki konkursów szkolnych i  powiatowych: konkursy, olimpiady, turnieje i zawody.