Technikum Nr 1 w Piasecznie wśród najlepszych w Polsce

Popularny Wiadukt co roku znajduje się w czołówce na Mazowszu i wśród najlepszych w Polsce w prestiżowym rankingu Perspektyw.

Technikum to jest znane w Piasecznie z pokoleń fachowców. Jedni absolwenci zawiadują serwerami firm i urzędów (jako administratorzy sieci komputerowych), inni z łatwością odgadną „co stuka z tyłu auta”. Już w szkole podejmują wyzwania, które z czasem procentują praktycznymi osiągnięciami. Elektronicy kształceni przy Szpitalnej 10 popołudniami budują roboty – ich podopieczni może nie grają w filmach, ale za to występują w zawodach minisumo organizowanych przez Politechnikę Wrocławską i Politechnikę Warszawską. Uczniowie z klas samochodowych oprócz przygotowań do matury budują szayowozy.

Specjalność – specjaliści

Technikum znalazło się również na wysokim miejscu w Polsce pod względem wyników z matur. Tajemnicą sukcesu jest połączenie kształcenia zawodowego z ogólnym. Dobry fachowiec, aby orientować się w płynnym świecie nowoczesności, musi mieć szersze horyzonty.

Uczniowie szkoły nie poprzestają na technice. Wielu z nich ma pasje humanistyczne. Mechanicy potrafią zdobyć laury w konkursie historycznym. Elektronik może z powodzeniem startować w konkursie ortograficznym czy recytatorskim, a uczennica z profilu teleinformatycznego w konkursie z języka angielskiego.

Student po technikum jest inny, bardziej pragmatyczny, z doświadczeniem w pracy i … zawodem.

Pracodawcy lubią młodych z doświadczeniem. W czasie czteroletniej nauki uczniowie Technikum Nr 1 odbywają praktyki zawodowe w firmach zewnętrznych.

Mają też szanse na stypendia za wyniki w nauce, frekwencję i za osiągnięcia z przedmiotów zawodowych. Jest to możliwe dzięki współpracy z firmami. Przedsiębiorcy, uczestnicząc w życiu szkoły, mogą poznać możliwości naszych uczniów. Nierzadko po praktykach uczniowie Wiaduktu dostają propozycje pracy.

Zarabiaj, robiąc to, co lubisz!

Wiedza i umiejętności techniczne są teraz w cenie. Współczesność jest coraz bardziej nasycona technologią. Ministerstwo Szkolnictwa Wyższego prognozuje wzrost zapotrzebowania na specjalistów w dziedzinach technicznych.

Elektronicy uczestniczący w zajęciach z kółka robotyki nie są tym zaskoczeni – świat to roboty mówią– niedługo zastąpią ludzi w wielu prostych pracach i zajęciach domowych. Robota sumo już zrobiliśmy. Jaki następny? Planujemy robota, który będzie wyrzucał śmieci!

Praktyczni jak zawsze informatycy nie tylko brylują w finałach konkursów jak na przykład: Intersieć. Umieją też zadbać o swoją karierę. Wielu z nich ma już na swoim koncie wykonanie odpłatnych zleceń. W doskonaleniu warsztatu zawodowego pomagają im dwie pracownie komputerowe, z czego jedna dysponuje komputerami marki Macintosh.

Artysta technik?

Powiedzmy jednak, że moja pociecha nie ma specjalnych zdolności technicznych. Lubi wprawdzie komputer, ale raczej coś narysuje, przerobi zdjęcie czy poczyta kawały w sieci. Może ma zadatki na technika organizacji reklamy? Przyda się oko do grafiki, słuch do humoru i zmysł do marketingu. Poza tym ktoś musi umieć zainteresować i sprzedać, to co zaprojektują technicy.

Lubisz wiedzieć, jak działa urządzenie, czytasz dane technicznych w prasie komputerowej? Zdarzyło ci się wpaść na pomysł, dlaczego coś nie działa, kiedy domownicy już uznali, że trzeba wezwać fachowca? Sam naprawiasz samochód czy piszesz programy? A może Photoshop nie ma dla ciebie tajemnic?

Po co kombinować – przyjdź na Wiadukt – dowiesz się więcej!

Jakub Górecki