Nasz projekt najlepszą inicjatywą

Nasz projekt najlepszą inicjatywą

13 czerwca zostaliśmy zaproszeni do Ministerstwa Edukacji Narodowej na wręczenie nagród w konkursie Dnia Nowych Technologii w Edukacji, który odbył się 21 marca 2018 r.

Tego dnia odbywały się w naszej szkole różnorodne warsztaty przygotowane i prowadzone przez uczniów Zespołu Szkół Nr 1  i Szkoły Podstawowej nr 2 w Piasecznie. Tematyka warsztatów była różnorodna: od pokazów fizycznych, poprzez funkcjonowanie inteligentnego domu, poznanie działania sieci telefonicznych, komputerowych, projektowanie obiektów 3D, programowanie robotów, tworzenie awatarów, do diagnostyki samochodowej, nauki matematyki poprzez geogebrę, nauki programowania, zabaw z językiem obcym (Kinect, Quizlet) oraz projektowanie reklam.   W warsztatach oprócz uczniów naszej szkoły uczestniczyli gimnazjaliści, uczniowie szkoły podstawowej oraz ośrodka szkolno – wychowawczego.

Różnorodność form, pomysły uczniów na wykorzystanie nowych technologii, chęć dzielenia się swoją wiedzą i umiejętnościami, profesjonalizm w prowadzeniu warsztatów zostały docenione przez komisję konkursową. Dzięki zaangażowaniu wszystkich uczniów i nauczycieli w projekt zostaliśmy laureatami konkursu. Nagrodę w konkursie wręczał Maciej Kopeć Podsekretarz Stanu w MEN.

                                                                                                                 Marzena Morgunowicz

Więcej informacji na stronach:

Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno https://piaseczno.eu/wyroznienie-dla-szkol-z-piaseczna-w-konkursie-dzien-nowych-technologii-w-edukacji/

Kuratorium Oswiaty http://www.kuratorium.waw.pl/pl/informacje/aktualnosci/12743,Wreczenie-nagrod-w-konkursie-Dzien-Nowych-Technologii-w-Edukacji.html

Ministerstwa Edukacji Narodowej https://men.gov.pl/ministerstwo/informacje/dzien-nowych-technologii-w-edukacji-podsumowanie-konkursu.html