Miejsce, które warto odwiedzić…

Miejsce, które warto odwiedzić…

28 listopada uczniowie naszego Zespołu Szkół, w drodze na VI Ogólnopolski Turniej Maszyn Wiatrowych, odwiedzili miejsce szczególne – Galerię Figur Stalowych w Pruszkowie.

Pierwsze wrażenia były nieco odmienne od sugerowanych powyżej. Dojechaliśmy bowiem – jak się nam zdawało – na zwykłe złomowisko. Ale jak się wkrótce okazało było to tylko złudzeniem. W namiocie nieopodal złomowiska znaleźliśmy bowiem wytwory ludzkiej wyobraźni zbudowane ze zwykłego złomu. Wrażenia były niesamowite! Postacie figur bajkowych, motocykle i samochody (wykonane w skali 1:1) zbudowane z części, które możemy znaleźć na złomowisku musiały budzić podziw, zwłaszcza że odwzorowanie było idealne – zobacz zdjęcia:

Zachęcamy do odwiedzenia tego miejsca. Każdy znajdzie tu coś dla siebie i nie będzie zawiedziony! Szczegóły można znaleźć na stronie Galerii Figur Stalowych w Pruszkowie.

Jerzy Stercuła
współorganizator i uczestnik wycieczki