ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 W IRLANDII

Na początku roku szkolnego 2018/2019 szkoła przystąpiła do projektu unijnego „Wyższe kwalifikacje dzięki stażom”,  który ma na celu podniesienie kwalifikacji zawodowych, językowych i kompetencji osobistych uczniów, a w przyszłości ułatwienie im sukcesu na rynku pracy.

W ramach projektu 71 uczniów, kształcących się w zawodach: technik informatyk, technik teleinformatyk, technik elektronik i technik pojazdów samochodowych, technik organizacji reklamy, podzielonych na 4 grupy wyjedzie na dwutygodniowy staż do Irlandii. 

Więcej informacji na stronie: https://piaseczno.pl/zespol-szkol-nr-1w-irlandii/

DNI TECHNIKI 2018

Zespół Szkół Nr 1 zaprasza 7 czerwca na 6. Piaseczyńskie Dni Techniki.

Wśród tegorocznych atrakcji czekają m.in. warsztaty techniczne, roboty sterowane smartfonami, autorska gra plenerowa oparta na QR kodach, przykłady zastosowania technologii w edukacji, nowości techniczne w projektowaniu reklam, pokazy nowoczesnej diagnostyki samochodowej, programowanie dla każdego i wiele innych!

Więcej informacji na stronie: https://piaseczno.eu/wydarzenia/wydarzenie/dni-techniki-2018/

DNI KARIERY 

W dniach 26-30 listopada 2018 r. w Zespole Szkól Nr 1 w Piasecznie odbywają się “DNI KARIERY”

Więcej informacji na stronie: Wojskowa Komenda Uzupełnień Warszawa – Mokotów

 

WRĘCZENIE NAGRÓD W KONKURSIE DZIEŃ NOWYCH TECHNOLOGII 

13 czerwca w siedzibie Ministerstwa Edukacji Narodowej odbyło się rozstrzygnięcie konkursu “Dzień Nowych Technologii w Edukacji”. 

Więcej informacji na stronach:

Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno https://piaseczno.eu/wyroznienie-dla-szkol-z-piaseczna-w-konkursie-dzien-nowych-technologii-w-edukacji/

Kuratorium Oświaty http://www.kuratorium.waw.pl/pl/informacje/aktualnosci/12743,Wreczenie-nagrod-w-konkursie-Dzien-Nowych-Technologii-w-Edukacji.html

Ministerstwa Edukacji Narodowej https://men.gov.pl/ministerstwo/informacje/dzien-nowych-technologii-w-edukacji-podsumowanie-konkursu.html

 

DZIEŃ NOWYCH TECHNOLOGII

21 marca 2018 r. w Zespole Szkól Nr 1 w Piasecznie, we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 1 po raz pierwszy odbył się Dzień Nowych Technologii w Edukacji, zorganizowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i zainaugurowany przez minister Annę Zalewską.

źródło: http://piaseczno.pl/aktualnosci/841-dzien-nowych-technologii

źródło: https://men.gov.pl/ministerstwo/informacje/dzien-nowych-technologii-w-edukacji.html#prettyPhoto

NOWE BOISKA

12 czerwca w Zespole Szkół nr 1 przy ul. Szpitalnej w Piasecznie odbyło się uroczyste otwarcie nowego wielofunkcyjnego boiska, na którym uczniowie „Wiaduktu” (i nie tylko) będą mogli grać w piłkę nożną, ręczną, siatkową i koszykówkę. Symboliczną wstęgę przecięli: członkowie Zarządu Powiatu, ze Starostą  Wojciechem Ołdakowskim na czele, delegacja władz Gminy oraz dyrektor Zespołu Szkół nr 1 Elżbieta Malinowska.

źródło: http://www.piaseczno.pl/aktualnosci/634-wiadukt-ma-nowe-boisko

5. PIASECZYŃSKIE DNI TECHNIKI 

Techniczny zawrót głowy zafundowali odwiedzającym kreatywni uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Piasecznie podczas 5 Piaseczyńskich Dni Techniki.

źródło: http://www.piaseczno.pl/aktualnosci/585-piaseczynskie-dni-techniki

FINAŁ IX POWIATOWEGO KONKURSU WIEDZY O STANACH ZJEDNOCZONYCH

W piątek, 3 marca 2017 r., w siedzibie Zespołu Szkół Nr 1 w Piasecznie odbył się drugi etap IX Powiatowego Konkursu Wiedzy o Stanach Zjednoczonych, organizowany przez nauczycieli-anglistów Zespołu pod patronatem Starosty Powiatu Piaseczyńskiego.

V KONFERENCJA DYREKTORÓW SZKÓŁ ZAWODOWYCH I DYREKTRÓW KSZTAŁCENIA PRAKTYCZNEGO

Ponad 120 dyrektorów szkół zawodowych i CKP wzięło udział w kilkunastu wykładach i warsztatach prowadzonych przez przedstawicieli ministerstwa edukacji, Ośrodka Rozwoju Edukacji, Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego, Zespołu Szkół nr 1 w Piasecznie oraz magazynu EduFakty.

 

    PROGRAM KONFERENCJI

 

WIADUKT SREBRNĄ SZKOŁĄ

Fundacja Edukacyjna Perspektywy potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Nr 1 w Piasecznie jest jednym z najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy 2017 i przysługuje mu tytuł Srebrnej Szkoły 2017.

 

Szkoła może się również poszczycić zajęciem pierwszego miejsca w powiecie piaseczyńskim w Rankingu Maturalnym Techników 2017 i sześćdziesiątego w Polsce wśród dwustu wyróżnionych szkół. – Odznaczenie tarczą Srebrna Szkoła 2017 jest dla nas niewątpliwym powodem do dumy i radością. Świadczy o wysokiej jakości pracy szkoły, miłej i przyjaznej atmosferze, która sprzyja efektywnemu uczeniu się i wysokich osiągnięciach uczniów – mówi Elżbieta Malinowska, dyrektor szkoły.

 

Kapituła oceniająca szkoły brała przede wszystkim pod uwagę wyniki: olimpiad przedmiotowych, matur z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych, a także egzaminów zawodowych.

źródło: http://www.piaseczno.pl/aktualnosci/520-technikum-nr-1-srebrna-szkola

SZKOŁA Z PASJĄ

W ubiegłym tygodniu w Zespole Szkół nr 1 przy ul. Szpitalnej odbyły się doroczne Piaseczyńskie Dni Techniki.
W tym roku zostały one połączone z charytatywną zbiórką na rzecz chorej nauczycielki
 

Czytaj dalej

Trwająca od piątkowego ranka impreza została bardzo dobrze przygotowana, w czym ogromna zasługa głównej organizatorki Izabeli Majewskiej, grona pedagogicznego oraz rady rodziców. Przed budynkiem szkoły odbywały się pokazy breakdance’u, boksu, aikido i capoeiry. Na rozstawionych stoiskach można było porozmawiać z uczniami czy zrobić sobie zdjęcie w monidle. Działała też kawiarenka, w której sprzedawano pyszne ciasta i świeżo wyciskane soki. Zachwyt gości budziły także ogromny monster truck oraz zabytkowe samochody. W budynku szkoły uczniowie rozstawili stoiska , na których prezentowali wymyślone i własnoręcznie zrealizowane rozwiązania, jak podrasowany komputer czy system inteligentnego sterowania, realizowany za pomocą zwykłego pilota. Wrażenie robiła także pracownia sztucznej inteligencji, w której uczniowie konstruowali i programowali wykonywane z klocków lego roboty. Podczas pikniku zbierano również pieniądze na leczenie poważnie chorej pani Grażyny, nauczycielki języka polskiego z Gimnazjum nr 1 w Piasecznie . – Uzbieraliśmy w sumie ponad 3 tys. zł – mówi Izabela Majewska. – To wystarczająca kwota na wykonanie najpotrzebniejszych badań, na które niekiedy czeka się miesiącami. Chcieliśmy pokazać, że pani Grażyna nie jest w swojej walce z chorobą sama i to się chyba udało. Mam nadzieję, że połączenie Dni Techniki z piknikiem charytatywnym wpisze się na stałe do szkolnego kalendarza tym bardziej, że tego typu inicjatywy uczą młodzież empatii.

źródło: http://www.kurierpoludniowy.pl/wiadomosci.php?art=16823

 

 

IV Powiatowe Dni Techniki organizowane pod Patronatem Starosty Piaseczyńskiego

 

Celem Powiatowych Dni Techniki jest propagowanie kształcenia technicznego,  promowanie potencjału uczniów oraz firm związanych z branżą techniczną lub zainteresowanych lokalnym rynkiem pracy.

Goście będą mogli poznać możliwości uczniów Zespołu Szkół Nr 1, którzy będą organizatorami imprezy, oprowadzą po szkole, przedstawią bazę dydaktyczną oraz zaprezentują swoje projekty w konkursie „Mój zawód-moja pasja”. Stoiska z prezentacjami prac uczniów będzie można oglądać podczas całej imprezy.\

czytaj dalej

Organizatorzy zadbali nie tylko o atrakcje związane z nauka wiedzą i techniką. W czasie IV Powiatowych Dni Techniki przeprowadzona zostanie akcja charytatywna z której dochód zostanie przeznaczony na konto Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba” z przeznaczeniem dla nauczycielki walczącej z chorobą nowotworową. Będzie można wziąć udział w akcji kupuj w ciemno, rozsmakować się w ciastach i sokach własnej produkcji oraz posilić się kiełbaską z grilla. W miłej atmosferze będzie można obejrzeć występy grupy tanecznej Zumba, Capoeira oraz koncert zespołu Łysa Góra. Miłośnicy motoryzacji będą mogli obejrzeć stare pojazdy samochodowe i motory Harley. Serdecznie zapraszamy Społeczność Zespołu Szkół Nr 1 w Piasecznie

źródło: http://portalsasiedzi.pl/?p=5638

 

Elektroniczna przyszłość!

Wyobraź sobie, że nie ma komputerów, Internetu, smartfonów, nie ma nawet zegarków elektronicznych i telewizorów. A teraz wyobraź sobie siebie. Jesteś ze znajomymi, właśnie zarywacie noc, jednak w tle nie słychać głośnej muzyki, nie ma nowoczesnego parkietu i gry świateł. Jest za to mnóstwo drobnych części, kabelków i układów. W powietrzu czuć zapach cyny, któremu towarzyszy totalny bałagan. To inspiracja, którą staracie się zamienić w coś praktycznego, co unowocześni i ułatwi życie Wasze i przyszłych pokoleń. Zainteresowany? Zostań elektronikiem!

Czytaj dalej

Zawód elektronik to dużo ofert pracy w Piasecznie i na terenie całego kraju, a nawet świata. Nie ma nowoczesnych urządzeń, samochodów, pralek, urządzeń medycznych, komputerów, które nie składałyby się z elektronicznych komponentów.

Pamiętaj! Tylko cztery lata i możesz mieć zawód, na którego wykonawców jest duże zapotrzebowanie na europejskim rynku pracy.

Elektronika to zawód przyszłości. Poznasz zarówno tajniki sprzętu, jak i sterującego nim oprogramowania. Wyzwań (i pracy) nie zabraknie Ci do emerytury.

Konstruktor, kontroler jakości, sprzedawca i serwisant – to zawody, w których możesz się realizować.

Zespół Szkół Nr 1 w Piasecznie gwarantuje dobrą i stabilną przyszłość. Współpracuje z liczącymi się na rynku lokalnym firmami elektronicznymi. Alka-Security zapewnia nam profesjonalne szkolenia, a Cyfrowe Centrum Serwisowe SA zagwarantowało naszym uczniom stypendia. Zdobędziesz atrakcyjny zawód i jeszcze Ci zapłacą.

Zadbaj o swoją przyszłość i złóż dokumenty w sekretariacie Zespołu Szkół Nr 1 w Piasecznie.

źródło: http://www.piaseczno.pl/aktualnosci/241-elektroniczna-przyszlosc?highlight=WyJ6czFwaWFzZWN6bm8iXQ==

 

 

Konkurs wiedzy o USA rozstrzygnięty

We wtorek, w Zespole Szkół nr 1 w Piasecznie odbył się finał VIII Powiatowego Konkursu Wiedzy o Stanach Zjednoczonych pod patronatem starosty Wojciecha Ołdakowskiego. Tym razem tematem przewodnim konkursu był sport amerykański

SONY DSC

 

Konkurs, tradycyjnie już, podzielono na dwa etapy. Etap pierwszy, szkolny, odbył się na początku grudnia ubiegłego roku. Uczniowie, którzy do niego przystąpili, musieli rozwiązać test wielokrotnego wyboru, a następnie udzielić krótkich odpowiedzi na pytania otwarte. – Chodziło o to, aby sprawdzić ogólną wiedzę uczniów na temat Stanów Zjednoczonych – mówi Anna Kielan, nauczycielka języka angielskiego i koordynator konkursu.

Czytaj dalej

Do wielkiego finału zakwalifikowało się ponad 30 uczniów z siedmiu szkół znajdujących się na terenie powiatu piaseczyńskiego, jednak do końcowej rywalizacji przystąpiło 20. Tym razem młodzież musiała przygotować około 6-minutową prezentację multimedialną na jeden z wybranych tematów dotyczących sportu amerykańskiego. Do wyboru było w sumie kilkanaście zagadnień dotyczących m.in. rozwoju sportu, jego historii, historii poszczególnych dyscyplin oraz gwiazd, które wpisały się w kulturę masową. Nagrodzono najlepszych – Celem naszego konkursu jest nie tylko zdobywanie wiedzy o USA, ale także nauka korzystania z różnych źródeł informacyjnych, kształcenie umiejętności prezentacji w języku angielskim i poszerzanie zainteresowań – mówiła podczas podsumowania rywalizacji Anna Kielan, podkreślając, że konkurs obchodzi w tym roku ósme urodziny. W ciągu tych wszystkich lat jego tematyka była niezwykle zróżnicowana. Uczestnicy prezentowali m.in. historię pierwszych 13 kolonii założycielskich, historię wojny secesyjnej, opowiadali o uroczystościach i świętach amerykańskich, świecie Hollywood, czy przedstawiali problematykę Indian północnoamerykańskich. W tym roku przyszedł czas na sport, będący istotnym czynnikiem nie tylko kształtującym charakter i postawy, ale także spajającym tamtejszą społeczność. W kategorii szkół technicznych z terenu powiatu piaseczyńskiego najlepiej poradzili sobie przedstawiciele gospodarzy, a więc SZ nr 1 przy ul. Szpitalnej w Piasecznie. Pierwsze miejsce zajął Tycjan Cajani, drugi był Rafał Grzegorzewski, a trzeci – Piotr Jarosz. Wyróżnienia otrzymały dwie reprezentantki Zespołu Szkół Nr 2 im. Emilii Plater z Zalesia Dolnego – Wiktoria Chądzyńska i Klaudia Krajewska. W kategorii liceów ogólnokształcących pierwsze miejsce zajął Michał Respondowski z LO im. I Dywizji Kościuszkowskiej w Piasecznie, drugie Adrian Radomski z LO Zespołu Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta z Konstancina-Jeziorny, zaś trzecie Kamil Kozłowski z LO Zespołu Szkół Zawodowych im. Marszałka Franciszka Bielińskiego w Górze Kalwarii. Wyróżnienia zdobyli Hubert Długosz i Michał Szuba z LO im. ks. Z.Sajny w Górze Kalwarii oraz ex aequo Wioleta Lewińska (LO Bielińskiego) i Michał Moczydłowski (LO ks. Sajny). Zabawne wywiady z gwiazdami Wszyscy laureaci otrzymali w nagrodę wydawnictwa książkowe (m.in. słowniki) oraz atrakcyjne gadżety elektroniczne. – Cieszę się, że mogę wręczyć wam te atrakcyjne nagrody, na które ciężko pracowaliście – zwróciła się do uczestników konkursu Anita Zakrzewska, reprezentująca starostę Wojciecha Ołdakowskiego. – Życzę wam dalszych sukcesów w zdobywaniu wiedzy i szlifowaniu umiejętności językowych. Następnie, jak co roku, odbyła się przygotowana przez uczniów część artystyczna. Tym razem była ona w formie trzech zabawnych wywiadów ze znanymi sportowcami: koszykarzem LeBronem Jamesem, bejsbolistą Mike’m Troutem oraz futbolistą Tomem Brady’m, którzy odpowiadali na pytania o motywację, dietę oraz udzielali rad tym, którzy chcieliby pójść w ich ślady. – Dziękujemy Szkole Podstawowej nr 205 w Warszawie, siedzibie Warszawskiego Uczniowskiego Klubu Baseballowego „Centaury”, jak również drużynie futbolu amerykańskiego „Crusaders” za wypożyczenie rekwizytów i strojów do naszego przedstawienia – mówi Anna Kielan. – Dziękuję też Radzie Szkoły, dyrekcji, nauczycielom i innym pracownikom za wszelkie wsparcie, a nade wszystko uczestnikom konkursu i ich opiekunom oraz młodzieży z naszego technikum, która zechciała włączyć się w oprawę artystyczną. Tomasz Wojciuk

źródło: http://www.kurierpoludniowy.pl/wiadomosci.php?art=16388

Perspektywiczny Wiadukt

Tegoroczną edycję rankingu miesięcznika „Perspektywy” Technikum Nr 1 w Zespole Szkół Nr 1 w Piasecznie zakończyło ze Srebrną Tarczą

Za przyznane wyróżnienie odpowiadają wysokie wyniki w zestawieniach techników: 12 miejsce w wojewódzkim, 103 w maturalnym techników i 109 w ogólnopolskim rankingu. To jednak nie koniec sukcesów Technikum Nr 1. Uczniowie dwóch zawodów znaleźli się bowiem w elitarnym klubie 30 pierwszych szkół w kraju z jednym z najwyższych wskaźników zdawalności egzaminów zawodowych. Technik organizacji reklamy zajął 29 miejsce, a technik pojazdów samochodowych – 18.

źródło: http://www.kurierpoludniowy.pl/wiadomosci.php?art=16232

Nabrali wiatru w żagle

W niedzielę, 6 grudnia w Gimnazjum nr 1 w Piasecznie odbył się największy jak do tej pory, IV Ogólnopolski Turniej Maszyn Wiatrowych. W finale turnieju wzięło udział 50 drużyn wyłonionych na drodze eliminacji.

art_16088

Czytaj dalej

Czwarty organizowany przez Piaseczyńską Fundację Ekologiczną turniej, za sprawą frekwencji i rozmachu, z pewnością przejdzie do historii. Do rywalizacji zgłosiło się 350 drużyn z całej Polski, które wykonały swoje konstrukcje korzystając z rysunku technicznego oraz informacji dostępnych na stronie internetowej turnieju. Następnie, drogą regionalnych eliminacji przeprowadzonych w Gdańsku, Krakowie, Poznaniu i Warszawie, w których wzięło udział blisko tysiąc uczniów z gimnazjów i szkół średnich, wybrano 50 najlepszych ekip. Spotkały się one w ubiegłą niedzielę w Piasecznie, gdzie wyłoniono najlepszych z najlepszych. Moc i moment obrotowy Turbiny wiatrowe, przetwarzające energię wiatru na energię mechaniczną, testowane były na profesjonalnym stanowisku pomiarowym. Sprawdzano ich moc, obroty przy obciążonym wale oraz moment obrotowy przy zatrzymanym wale. Suma punktów uzyskanych w trzech konkurencjach decydowała o klasyfikacji końcowej. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała wyłoniona wcześniej komisja konkursowa. Żmudne pomiary były co jakiś czas przeplatane niezwykle ciekawymi prelekcjami. Silna konkurencja Turniejowa rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach: gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. W kategorii gimnazjów, w klasyfikacji generalnej, pierwsze miejsce zajęła drużyna Abarot z Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej-Curie w Prabutach, drugie miejsce przypadło w udziale drużynie Wind Means Power z Gimnazjum nr 3 w Legnicy, a trzecie – drużynie G4 z Katolickiego Publicznego Gimnazjum im. Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki w Wólce Kosowskiej. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych triumfowała drużyna Turboturbina z ZS nr 1 w Piasecznie. Drugie miejsce zajęła drużyna Wind Boys z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. K. Gzowskiego w Opolu, zaś trzecie – drużyna Dyno Fiuz” z I Liceum Ogólnokształcącego im. H. Derdowskiego w Kartuzach. Wydarzenia towarzyszące Podczas imprezy odbywały się liczne wydarzenia towarzyszące. Obok GOSiR-u zaparkował nawet Autobus Energetyczny, będący mobilnym centrum edukacyjno-informacyjnym przeciwdziałającym zmianom klimatu. – Po raz pierwszy zobaczyliśmy ten autobus w Ostródzie i postanowiliśmy zaprosić go do siebie – mówi Michał Mierzwa, jeden z organizatorów turnieju. – W autobusie znajdują się modele i tablice prezentujące najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie efektywności energetycznej. Innym wydarzeniem był kiermasz ozdób świątecznych, z którego dochód ma zasilić program edukacyjny Odyseja Umysłu. Tomasz Wojciuk źródło: http://www.kurierpoludniowy.pl/wiadomosci.php?art=16088

Powiatowe Dni Techniki

W dniach 23-24 maja w Zespole Szkół nr 1 w Piasecznie zorganizowana została druga edycja dni miłośników nowinek technicznych, czyli II Piaseczyńskie Dni Techniki. Podobnie jak w ubiegłym roku, impreza cieszyła się sporym zainteresowaniem

Czytaj dalej

Podstawowym celem Piaseczyńskich Dni Techniki jest promowanie kształcenia technicznego. Atrakcje dostępne podczas imprezy były bardzo zróżnicowane. Odbyły się wykłady i zajęcia, a szczególnie dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty lego. Młodzi uczestnicy odważyli się także wziąć udział w warsztatach lutowania. Uczniowie zespołu szkół chętnie zdradzali zwiedzającym swoje pasje elektroniczne, informatyczne i samochodowe. Na miejscu obecna była też straż pożarna, oferując zabawę w pianie i możliwość zobaczenia widoku z podnośnika. Prawdziwym hitem imprezy była jednak prezentacja drukarki 3D, choć istniało ryzyko, że nie będzie można przekonać się na własne oczy co potrafi to urządzenie. – W ostatniej chwili wycofał się jeden ze sponsorów, ale sytuację uratował starosta Jan Dąbek, za co mu serdecznie dziękujemy – mówi Elżbieta Malinowska, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Piasecznie. – Chciałabym podkreślić olbrzymią pracę uczniów i nauczycieli oraz wsparcie ze strony szeregu firm prywatnych, które pomogły nam na wiele różnych sposobów. Cieszy mnie, że wzrasta zainteresowanie pracodawców naszymi uczniami. Choć jest zapotrzebowanie, brakuje niestety chętnych do nauki i to nie tylko u nas, ale w zasadzie wszędzie. Technik-elektronik ma trudny i wymagający program nauczania, ale po takiej szkole, nierzadko łatwiej niż po studiach, można liczyć później na dobrą pracę. Gorąco zachęcam więc do kształcenia technicznego młodych ludzi, którzy mają pasję. Kolejne Dni Techniki w Piasecznie już za rok. Grzegorz Tylec

stadobaranow.pl

Choć w naszym kraju jest coraz więcej magistrów, jak nie przymierzając w kolejce, o której rozprawiał Wiesław Michnikowski w skeczu kabaretu „Dudek”, to w kwestii kultury technicznej mamy sporo do nadrobienia. Dzieli nas spory dystans nie tylko do państw, które miały szczęście wylosować miejsce na zachód od Odry, ale także wobec np. braci Czechów. Wizyta w dowolnym muzeum motoryzacji, zlocie weteranów ba, na dowolnym parkingu pod potravinami między Chebem a Pardubicami ilustruje to dokładnie. Dlatego cieszymy się z każdej inicjatywy mogącej zmienić ten stan rzeczy.

źródło: http://www.stadobaranow.pl/?p=34398

Radio Mazowsze

Posmakuj techniki. Zespół Szkół numer 1 w Piasecznie zaprasza na Pierwsze Powiatowe Dni Techniki. Impreza odbędzie się w najbliższy weekend.
Akcja ma na celu połączenie nauki z zabawą. Ale także zachęcanie młodych ludzi do zaangażowania na rzecz promocji kształcenia technicznego, tak niezbędnego w dzisiejszej rzeczywistości – mówi Elżbieta Malinowska, dyrektor Zespołu Szkół numer 1 w Piasecznie.

źródło: http://www.radio-mazowsze.pl/wiadomosci-lokalne/powiat-piaseczno/621-pierwszepowiatowednitechniki