Lekcja programowania w SP nr 1

Lekcja programowania w SP nr 1

 W poniedziałek 14 maja klasa 1te odwiedziła szóstoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Piasecznie. Uczniowie wzięli udział w lekcji programowania, połączonej z ciekawymi grami logicznymi, przeprowadzonej przez młodszych kolegów.

Uczniowie ze szkoły podstawowej zaprezentowali kurs programowania robota Make Block, opartego na płytce Arduino Uno, za pomocą którego można nauczyć się prawidłowego myślenia programistycznego. Podczas tej lekcji zorganizowano również wyścigi  robotów, w których to program służący do sterowania robotem decydował,  kto wygrywał. Pod tym względem szóstoklasiści okazali się lepsi, ale mogło to być spowodowane tym, że dłużej korzystali z funkcji tego robota.

Bardzo zaskoczył nas wysoki poziom młodszych kolegów. Mamy nadzieję uczestniczyć w takich zajęciach w przyszłości.

Mateusz Marecki

1 te