Konferencja w instytucie badawczym NASK

Konferencja w instytucie badawczym NASK

17 maja delegacja uczniów z naszej szkoły została zaproszona na konferencję, której głównym celem było przybliżenie tzw. fake-newsów, czyli inaczej mówiąc współczesnych mitów.

Konferencja trwała około 4 godziny i prowadzili ją: dr Marcin Napiórkowski – specjalista od fake-newsów (Instytut Kultury Polskiej oraz Uniwersytet Warszawski) , dr Krzysztof Suchecki – zajmujący się algorytmami wyszukiwania fake-newsów (Politechnika Warszawska), oraz Anna Mierzyńska – specjalista od dezinformacji publicznej (Uniwersytet w Białymstoku). 

Po prezentacjach przeprowadzony został krótki panel dyskusyjny,  w którym Marcin Bochenek – dyrektor Pionu Społeczeństwa Informacyjnego NASK, zadawał wiele bardzo ciekawych pytań.

Jakub Kaczmarczyk – 3 ti