Kolejna grupa uczniów w Irlandii

Kolejna grupa uczniów w Irlandii

Po kilkumiesięcznych przygotowaniach kolejna grupa udała się na staż do Irlandii w ramach projektu POWER.

Mieszkamy w miejscowości Tralee w południowo – zachodniej części Irlandii.
Od poniedziałku do piątku pracujemy w lokalnych firmach, gdzie wykonujemy czynności związane z naszymi zawodami – naprawiamy telefony komórkowe, tworzymy strony internetowe, naprawiamy samochody, robimy reklamy dla lokalnych przedsiębiorców oraz doskonalimy swoje umiejętności językowe. Po pracy relaksujemy się. Byliśmy na wyścigach chartów, chodzimy na kręgle a w weekendy spędzamy czas bardziej aktywnie np. w aquaparku, uczestniczyliśmy też w Międzynarodowym Biegu Ulicznym w Tralee. Szczególnie atrakcyjny był 17 marca – to narodowe święto Irlandii Saint Patrick’s Day. Braliśmy udział w paradzie, która na zawsze pozostanie w naszej pamięci.
Mamy możliwość zwiedzania najpiękniejszych zakątków Irlandii. Wycieczka malowniczym  szlakiem Ring of Kerry biegnącym przez wioski rybackie, niewielkie góry i wybrzeże Oceanu Atlantyckiego  zrobiła na nas wielkie wrażenie. 

Pozdrawiamy i zachęcamy pozostałych do brania udziału w kolejnych edycjach programu, aby jak najwięcej osób mogło skorzystać z tej wspaniałej szansy.