Klasa reklamy na wycieczce integracyjno-edukacyjnej

Klasa reklamy na wycieczce integracyjno-edukacyjnej

W dniach 5-7 listopada byliśmy na wycieczce objazdowej po Górach Świętokrzyskich. Celem wycieczki była integracja grupy połączona ze zwiedzaniem zabytków kultury i turystyką pieszą.

Pierwszego dnia zawitaliśmy do Sandomierza. Urokliwe  miasteczko zwiedzaliśmy z różnych perspektyw: od dołu ( z podziemi) poprzez tunele lessowe i z góry (z baszty) podziwiając założenie urbanistyczne i rozległe wzgórza pieprzowe. Szkoda, że o tej porze roku nie były obsypane kwitnącymi  różami. Gigantyczne ruiny  Zamku  Krzyżtopór w Ujeździe oglądaliśmy już w półmroku. Było tajemniczo.
Drugi dzień to trasy piesze na Łysicę i Święty Krzyż. Tam spotkanie z historią skał, roślin i zwierząt  w Muzeum Geologicznym. Góry Świętokrzyskie to jedne z najstarszych łańcuchów górskich w Europie. Liczą 500 mln lat.  Erozja skał, to naturalny czynnik podziemnych przeobrażeń, krasowych nacieków, powstawania stalagmitów i stalaktytów, które podziwialiśmy bezpośrednio w Jaskini Raj. Chlewiska ze zbiorami starych samochodów i motocykli stały się z kolei tłem do sesji fotograficznej z wykorzystaniem  tych właśnie obiektów do własnej koncepcji reklamy.

Z opinii przeważającej części uczniów wynika, że ,,…był to świetny pomysł na poznanie się poza szkołą. Takie wyjazdy integrują  i dają szansę na fajne relacje w klasie”.