ITechDay 2019

17 września odbyła się kolejna konferencja ITechDay organizowana przez Warszawską Grupę Użytkowników i Specjalistów Windows (WGUiSW) wraz z Partnerami . Tematami wiodącymi były:

• rozwiązania chmury publicznej i prywatnej,
  • aspekty gromadzenia i bezpiecznego przechowywania danych,
  • zapewnienie wysokiej dostępności,
  • automatyzacja zadań w środowiskach IT,
  • analiza i ocena zabezpieczeń infrastruktury IT.

A oto opinia jednego z naszych uczniów:

Konferencja ITechDay jest ciekawym wydarzeniem, odnajdą się na nim osoby zainteresowane nowinkami technicznym oraz dopiero zaczynające zdobywać wiedzę z zakresu IT. Sama konferencja jest podzielona na 4 bloki tematyczne, każdy znajdzie coś dla siebie. Pomiędzy wystąpieniami prelegentów możemy zwiedzać stoiska partnerów konferencji, poznawać ich nowe produkty oraz umilić sobie czas dobrą kawą i słodką bułką. Najbardziej wyczekiwanym występem przez mnie był wykład „Niebo oczami ucznia – środowisko hybrydowe w edukacji”, który poprowadził mój dobry kolega ze szkoły Bartłomiej Tybura. Jest pierwszą tak młodą osobą, która mogła spróbować swoich sił pośród doświadczonych i posiadających ogromną wiedzę prelegentów. Bartek porządnie się przygotował, opisał środowisko hybrydowe, które zostało wdrożone w naszej szkole. Wykład poprowadził znakomicie, bardzo fajnie było zobaczyć naszego rówieśnika próbującego swoich sił wśród doświadczonych specjalistów.