Finał Konkursu „Szkolny Budżet Partycypacyjny”

Finał Konkursu „Szkolny Budżet Partycypacyjny”

W tłusty czwartek (8 lutego) w naszej Szkole oficjalne i uroczyście oddano do użytkowania dwa projekty: „Bookcrossing” i „Kącik relaksu dla uczniów”, realizowanych przez uczniów i nauczycieli w ramach konkursu „Szkolny Budżet Partycypacyjny 2017/2018” (więcej o Konkursie).

Bookcrossing to projekt mający na celu realizacje idei nieodpłatnego przekazywania książek więzionych na naszych półkach, gdzie po przeczytaniu zostały postawione i nikt do nich już nie zagląda. To również ciekawa forma popularyzacji książki wśród całej społeczności szkolnej. Pomysłodawcami projektu byli nasi nauczyciele bibliotekarze – pani Danuta Stępniak i pan Artur Golowski, a wykonawcami Barbara Dziedziak, Bartłomiej Majewski i Damian Bedliński – uczniowie klasy 2TT. Gratulujemy pomysłu i oryginalnej realizacji!

Kącik relaksu dla uczniów to projekt zgłoszony przez Sarę Miszewską (głównego koordynatora projektu), Darię Nowak i Ewelinę Panasiuk – uczennice klasy 4TR. Realizacja projektu przebiegała w kilku etapach i wymagała dużego wkładu pracy, obejmującego m.in.: dobór kolorów do ścian i lamperii w kąciku, zakup farb i akcesoriów malarskich, malowanie, wybór, zakup i złożenie mebli oraz stołu do gry w „piłkarzyki”. W realizacje projektu aktywnie zaangażowali się uczniowie klasy 4TS: Dawid Balcer, Aleksander Dubiel, Mariusz Janowski, Michał Gostkowski i Szymon Cholewiński. Warto podkreślić fakt, że młodzież poświęciła dwa dni ferii na malowanie kącika. Nieocenione zasługi w realizacje pomysłu wniósł pan Jan Ciszek – nasz szkolny konserwator, który na każdym kroku służył uczniom swoim doświadczeniem i bezpośrednią pomocą. Bardzo dziękujemy!

Drodzy Uczniowie – pomysłodawcy i realizatorzy projektów! Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w życie naszej szkoły. Wasze działania potwierdzają fakt, że w młodych ludziach tkwią ogromne możliwości, które warto wyzwalać i wspierać. Coś po Was zostanie. Jesteśmy z Was dumni!

 

Wierzymy, że zrealizowane projekty będą dobrze służyć całej społeczności szkolnej i staną się inspiracją do kolejnych projektów w ramach „Szkolnego Budżetu Partycypacyjnego”. Następna edycja tego Konkursu planowana jest w przyszłym roku szkolnym.

 

W imieniu Rady Szkoły,
Jerzy Stercuła,
przewodniczący Rady Szkoły