Europejski Dzień Języków

Europejski Dzień Języków

W piątek  22. 09.2017 r.  świętowaliśmy Europejski Dzień Języków. W jego obchody włączyła się większość uczniów, przygotowując pod opieką nauczycieli języków obcych stoiska poświęcone: Szwecji, Włochom, Irlandii, Grecji i Szwajcarii. Klasy jak zwykle wykazały się ogromną pomysłowością, prezentując wybrane kraje europejskie i ich języki. 

Dodatkowo uczniowie klasy 2 tn mieli okazję wziąć udział w lekcji języka słowackiego prowadzonej przez  Skype’a, podczas której poznali alfabet słowacki i zagadnienie “fałszywi przyjaciele”, czyli słowa tak samo brzmiące w obu językach, ale o  odmiennym znaczeniu. Lekcję z Instytutem Słowackim zorganizowała Anna Spalona – nauczyciel języka angielskiego. Więcej informacji na stronie  https://europejskidzienjezykow.wordpress.com/program-wydarzen/lekcje-jezykow-obcych-przez-skype/

Zapraszamy na wielokulturowy spacer po Wiadukcie!

Impreza dofinansowana przez Radę Szkoły.