Dzień Otwarty zapraszamy 24 października 2018 r.

Dzień Otwarty zapraszamy 24 października 2018 r.

Serdecznie zapraszamy uczniów gimnazjów oraz szkół podstawowych do udziału w Dniu Otwartym, który odbędzie się 24 października w godzinach 14.00-17.00 w Zespole Szkół Nr 1 w Piasecznie przy ul. Szpitalnej 10.

Jest to nie tylko znakomita okazja poznania praktycznej strony zawodów, w których kształcimy, ale również samodzielnego wykonania ciekawych ćwiczeń, rozbudzenia własnych zainteresowań czy znalezienia odpowiedzi
na pytanie „czym chcę zajmować się w przyszłości”.

Tego dnia będzie można z bliska zobaczyć, w jakich warunkach uczymy (pracownie komputerowe i zawodowe), poznać pasje naszych wychowanków oraz zorientować się, jakie możliwości na rynku pracy otwierają konkretne zawody.

Wydarzeniem Dnia Otwartego będzie wystawa ,,Informatyczne Retrozbiory” inaugurująca projekt szkolny gromadzenia i pokazywania  informatycznego sprzętu sprzed lat. Na razie dysponujemy eksponatami udostępnionymi przez naszych nauczycieli-pasjonatów, którzy opowiedzą o nich bezpośrednio a niektóre nawet  zamierzają na nowo  ,,pobudzić” do życia. Zobaczycie np. Macintosha Classic, pierwszy komputer w historii Apple, który kosztował poniżej 1000 USD. Będzie można spróbować programowania w BASIC oraz śledzić na żywo montowanie i uruchomienie tzw. ,,retro-składaka”.