Dzień Energii 2018

Dzień Energii 2018

W niedzielę 27 maja 2018 r. uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 prezentowali swoje pasje techniczne uczestnicząc w  Dniu Energii zorganizowanym przez Piaseczyńską Fundację Ekologiczną.

Mieszkańcy Piaseczna odwiedzający stoiska naszej szkoły mogli sprawdzić działanie silnika samochodowego, obejrzeć samochód wyścigowy przygotowany do zawodów, obserwować zjawiska magnetyzmu czy lewitacji, poznać działanie centrali telefonicznej, przetestować roboty wykonane przez elektroników oraz udekorować torebkę na prezenty pod okiem techników organizacji reklamy. 

Ponadto goście mogli poszerzyć swoją wiedzę techniczną w grze miejskiej obsługującej kody QR. Aplikację na smartfony przygotowali Igor Walkiewicz (3tt), Kamil Kłobukowski (3ti) przy wsparciu kolegów z klas technik informatyk. Nagrody dla osób uczestniczących w zabawie przygotowała Piaseczyńska Fundacja Ekologiczna.