Bałtyckie Bitwy Robotów – mamy sukces!!!

Bałtyckie Bitwy Robotów – mamy sukces!!!

W ostatni weekend w Gdańskim Parku Naukowo – Technologicznym odbyły się ogólnopolskie zawody Bałtyckie Bitwy Robotów. Naszą szkołę reprezentowali przedstawiciele Szkolnego Koła Robotyki w składzie:
– Złomek – Kuliś Nikodem kl. 2te
– Pająk  – Jakub Kulczyk kl. 2te
– Dom Inteligentny –  Konrad Suchodolski kl. 2te
– WALL-E drużyna Vision kl.1ti

W  zawodach w Gdańsku braliśmy udział w trzech kategoriach miniSumo, LegoSumo oraz Freestyle. Wszystkie przygotowane przez nasze drużyny roboty spełniły restrykcyjne wymagania stawiane maszynom startującym w poszczególnych kategoriach i zostały zakwalifikowane do zawodów.

W kategorii Freestyle Jakub zaprezentował trzy wersje robota kroczącego, przyciągając uwagę publiczności.  Konrad przyjechał ze swoim Systemem Inteligentnego Domu wyposażonym w nowe funkcje, takie jak np. tryb automatyczny.
Nikodem przygotował robota w kategorii miniSumo, a drużyna uczniów z klasy 1ti LegoSumo. Niestety oba zostały pokonane przez roboty wykonane przez studentów oraz bardziej doświadczonych uczestników.

Wyjazd spędziliśmy w bardzo miłej atmosferze. Pomimo stresu związanego z zawodami udało się nam znaleźć kilka chwil na odpoczynek. Wyjazd upłynął pod znakiem kręcenia się po Gdyni, Gdańsku i Sopocie oraz na pełnej niesamowitych przeżyć wycieczce na klif.

Oczywiście największym przeżyciem były zawody. Wbrew napotkanym problemom udało nam się wystartować z dobrym skutkiem. Dom Inteligentny Konrada Suchodolskiego zajął III miejsce w kategorii Freestyle. Wynik jest świetny jak na pierwszy nasz występ na takiej imprezie.

Uczestnicy