Akcja “Sprzątanie świata – Polska 2017” w naszej szkole

Akcja “Sprzątanie świata – Polska 2017” w naszej szkole

W dniu 15 października odbyła się w naszej szkole 24. edycja akcji Sprzątanie świata – Polska 2017. W tym roku przebiegała ona pod hasłem Nie ma śmieci – są surowce.

Podczas akcji pierwsze klasy pod opieką nauczycieli posprzątały ul. Korczaka, ul. Mickiewicza i ul. Zagajnikową, a więc najbliższą okolicę naszej szkoły. Dzięki temu teren wokół placówki na nowo stał się czysty i przyjazny.

Wszyscy uczestnicy akcji zostali zaopatrzeni w kolorowe worki umożliwiające sortowanie śmieci. Worki w kolorze niebieskim zostały przeznaczone na odpady zmieszane, żółte na papier, plastik i metal a zielone na szkło.

Udało się uzbierać 6 worków odpadów zmieszanych, 7 papierów, plastików i metali oraz 8 szkła białego i kolorowego.