7. Piaseczyński Dni Techniki za nami

Już po raz siódmy w Zespole Szkół Nr 1 odbyły się Piaseczyńskie Dni Techniki.

5 czerwca 2019 r. był dniem podsumowania szeregu ciekawych wydarzeń  związanych z techniką i okazją do zaprezentowania projektów zawodowych realizowanych w naszej szkole w minionym roku.

Uczniowie kierunku technik organizacji reklamy pochwalili się projektem realizowanym z Funduszy Europejskich Atrakcyjni na rynku pracy, w którym odbyło się ponad 450 godzin szkoleń obejmujących: najnowsze programy graficzne, warsztaty z fotografii, martekingu, języka zawodowego, a także szkolenia dla nauczycieli. Dodatkowo szkoła została wyposażona w nowoczesny sprzęt komputerowy do pracowni projektowej.

Uczestnicy projektu Szkoła Przyszłości pokazali korzyści płynące z zastosowania nowoczesnych rozwiązań technologicznych w edukacji. Dzięki firmie Microsoft 20 uczniów poznało możliwości platformy Nuadu, przetestowało laptopy firmy HP wraz z rysikami, skanerami 3D, okularami HoloLens i stworzyło wielozadaniowego bota szkolnego z pomocą platformy Microsoft Azure.

Śpiewająco zaprezentowali się uczniowie, którzy w lutym i marcu odbyli dwutygodniowe zagraniczne staże w ramach unijnego projektu POWER Wyższe kwalifikacje dzięki stażom. W czasie pobytu w Irlandii uczniowie wszystkich kierunków poszerzali swoje kompetencje zawodowe, szlifowali język angielski i poznawali kulturę tego kraju.

Punktem kulminacyjnym wydarzenia był tradycyjnie konkurs Mój zawód – moja pasja i pokazy: autorskich gier komputerowych, mobilnych aplikacji, robotów sterowanych gestem i po sieci bluetooth, zastosowania elektroniki i robotyki w życiu codziennym, pojazdów elektrycznych i nowoczesnej diagnostyki w motoryzacji. Atrakcyjne nagrody dla zwycięzców konkursu ufundowali: Starostwo Powiatowe, Gmina Piaseczno, Cyfrowe Centrum Serwisowe S.A. i Wamtechnik Sp. z o.o.

Dodatkowo obejrzeliśmy sfilmowany z lotu drona układ matematyczny w przestrzeni Trójkąt Sierpińskiego, jako zwieńczenie obchodów roku matematyki w naszej szkole.

Następne Piaseczyńskie Dni Techniki już za rok, serdecznie zapraszamy!