6 Piaseczyńskie Dni Techniki

Już po raz szósty w Zespole Szkół Nr 1 odbyły się Piaseczyńskie Dni Techniki.

27 maja w czasie  Dni Energii 2018  uczniowie prezentowali  na rynku naszego miasta swoje nowatorskie realizacje zawodowe, a także przeprowadzili autorską grę plenerową na smartfony opartą na QR kodach.

8 czerwca w budynku szkoły można było wziąć udział w różnorodnych warsztatach i pokazach technicznych,  zastosować nowoczesne technologie w edukacji, a także podziwiać pasjonatów swoich zawodów i ich pomysły prezentowane w  konkursie Mój zawód – moja pasja

W tym roku bezkonkurencyjne okazały się zespoły prezentujące inteligentne rozwiązania w elektronice i motocross, jako styl życia.  Nagrody zostały ufundowane przez Powiat Piaseczyński, Miasto i Gminę Piaseczno, InterCars, Cyfrowe Centrum Serwisowe, Volvo i Wamtechnik.

W imprezie wzięły udział grupy młodszych kolegów ze szkół podstawowych i gimnazjów,  a także przedstawiciele: Ministerstwa Edukacji Narodowej –  Rafał Lew Starowicz, Mazowieckiego Kuratorium –  Barbara Słomczyńska,  Miasta i Gminy Piaseczno – burmistrz  Daniel Putkiewicz.

Szkolenia branżowe dla uczniów na temat nowinek technicznych  poprowadziły firmy z lokalnego środowiska współpracujące ze szkołą: Cyfrowe Centrum Serwisowe, Wamtechnik , Inter Cars i Intel.

Na kolejne spotkanie z techniką w każdym wymiarze zapraszamy już za rok!