Szanowni Rodzice, Nauczyciele, Pracownicy Szkoły i Wszyscy inni nam Życzliwi!

Czy chcecie by młodzież w naszej szkole miała jeszcze lepsze warunki nauki i przebywania w szkole? Jako rodzic myślę, że tak. Dlatego Rada Rodziców i Rada Szkoły stworzyła każdemu możliwość wsparcia finansowego tych działań bez uszczuplania swoich pieniędzy. Wystarczy tylko przy składaniu zeznania podatkowego PIT dokonać odpowiednich zapisów.

Jak to zrobić?

Na końcu Waszego zeznania PIT jest cześć, która nazywa się „WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP)”. Należy tam:
1. W rubryce ”Numer KRS” wpisać 450085
2. W rubryce ”Cel szczegółowy 1%” wpisać WIADUKT


Bardzo proszę o przekazanie tej informacji wszystkim znajomym. Każdy kto wypełnia PIT może wpisać te cyfry i słowo WIADUKT. Dużo nie potrzeba a to dużo dobrego może przynieść dla naszej młodzieży.
KAŻDY PRZEKONANY MOŻE PRZEZNACZYĆ 1% SWOJEGO PODATKU NA TEN CEL!

Dodatkowe informacje

Możliwość zbierania funduszy na rzecz rozwoju naszej szkoły zrodziła się z inicjatywy Rodziców naszej Szkoły. Podpisano porozumienie z Organizacją Pożytku Publicznego (OPP), która ma uprawnienia do pozyskiwania 1% z podatku dochodowego. Organizacją tą jest Fundacja Audemus Audire z siedzibą w Józefosławiu, przy ul. Geodetów 45 lok 14, numer KRS: 0000450085. Można to sprawdzić na stronie internetowej Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

Fundacja Audemus Audire nie pobiera od nas żadnych opłat z tytułu naszej współpracy. Czyli wszystkie (100%) zadeklarowane przez Was pieniądze przeznaczane są na rzecz naszej młodzieży w naszej szkole. Myślę, że jest to bardzo istotny argument.
Dziś zaczynamy przekonywać i „zbierać”. Pity wypełniamy do końca kwietnia. Później urzędy weryfikują, podliczają, zbierają i przekazują pieniądze do OPP (oj długo ta machina miele), czyli w naszym przypadku do Fundacji Audemus Audire trafią gdzieś w IV kwartale roku. Nasze zakupy, inwestycje przy szkole będziemy mogli zrealizować w końcówce roku lub na początku albo na wiosnę następnego roku, ale NA PEWNO WARTO.

Leszek Prawucki,
przewodniczący Rady Rodziców
z-ca przewodniczącego Rady Szkoły