VII edycja Konkursu Matematycznego dla uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej

Pierwszy etap siódmej edycji Konkursu Matematycznego dla uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej odbył się
w dniu 5 grudnia 2017 roku.

Do drugiego etapu zakwalifikowali się następujący uczniowie:
Przybylski Mateusz kl. 3p, Stasiewicz Aleksander kl. 3p, Włodarczyk Adam kl. 3p i Zawisza Kamil kl. 3p

Konkurs przebiegał bez zakłóceń, zgodnie z Regulaminem Konkursu Matematycznego dla uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej w roku szkolnym 2017/2018. Uczniowie otrzymali do rozwiązania 5 zadań otwartych jednakowo punktowanych. Zadania były oceniane w skali 0-4. Za rozwiązanie wszystkich zadań uczestnik konkursu mógł uzyskać maksymalnie 20 punktów. Zadania sprawdzały umiejętności określone w Celach kształcenia – wymaganiach ogólnych Podstawy programowej kształcenia ogólnego. Uczniowie bardzo dobrze radzili sobie z obliczeniami procentowymi. Potrafili rozwiązać zadanie geometryczne dotyczące wzajemnego położenia dwóch okręgów.
Ułożyli i rozwiązali równanie liniowe spełniające warunki zadania. Najwięcej trudności sprawiło uczestnikom konkursu zadanie z zastosowaniem układu równań.
                                                                                                      Sławomira Cienkus