Na zaproszenie Rady Szkoły, 16 listopada br. gościliśmy w naszej szkole pana Miłosza Gibasa – Koordynatora ds. Budżetu Obywatelskiego Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno. Celem spotkania było propagowanie idei budżetów obywatelskich wśród młodzieży i wsparcie konkursu „Szkolny Budżet Partycypacyjny 2017/2018” realizowanego w naszej szkole. Zajęcia miały charakter warsztatowy i przebiegały w bardzo twórczej atmosferze.

Po wprowadzeniu do zagadnienia, uczniowie zostali podzieleni na 4, 5 osobowe grupy, w których pracowali nad konkretnymi zagadnieniami, możliwymi do realizacji w naszym Zespole Szkół. Poszczególne grupy szukały odpowiedzi m.in. na pytania:
– Co ogólnie warto usprawnić w szkole?
– Co poprawić w działalności bufetu, warsztatów, sal informatycznych, na zewnątrz budynku?
– W jaki sposób można uatrakcyjnić przerwy i czas wolny spędzany w szkole?

Pomysły były zapisywane na kartkach a następnie analizowane przez całą grupę. Wszyscy razem decydowaliśmy, co jest warte zgłoszenia a chętne osoby dostały karty zgłaszające ich pomysły. A pomysłów było wiele! Kwestie poruszane przez obecnych to np. kącik relaksu z wygodnymi kanapami, dodatkowe ławki na korytarzach, duże parasole na patio, rozbudowa radiowęzła, nowe programy komputerowe, dodatkowe krzesła i stoły w bufecie i wiele innych.

Wystarczy teraz przelać zgłoszone pomysły na papier i zgłosić do Konkursu „Szkolny Budżet Partycypacyjny 2017/2018” – szczegóły na stronie konkursu. Czas działać! Termin zgłoszeń do Konkursu upływa 4 grudnia!

Sara Miszewska – uczennica i uczestniczka spotkania
Jerzy Stercuła – przewodniczący Rady Szkoły, inicjator spotkania