Wiadukt pod okiem rektorów SGGW

Wiadukt pod okiem rektorów SGGW

Co roku Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego organizuje na terenie kampusu Dni SGGW przybierające formę pikniku rodzinnego. W ramach odpowiedzi na zaproszenie uczelni uczniowie klasy I te oraz uczeń klasy I tn zaprezentowali 19 i 20 maja Technikum Nr 1 przed studentami, rektorami oraz innymi uczestnikami imprezy.

Przez dwa dni, w piątek oraz w sobotę, reprezentanci WIADUKTU pokazywali swoje wynalazki oraz opowiadali o szkole, co spotkało się niemałym zainteresowaniem ze strony gości. 

Do eksponatów pokazowych należały m. in. pojazd Firebot ZS1 Luki, Firebot v. 2.0 i 3.0, Line Follower oraz Motorówka S.S. ZS1. Każde z urządzeń zostało stworzone samodzielnie przez klasę I te.

Barłomiej Tybura, 1 tn

 

Kreatywni na wybiegu.

Kreatywni na wybiegu.

Klasa reklamy miała możliwość sprawdzenia swoich umiejętności autoprezentacji za sprawą pokazu stylizacji. W pewnym sensie to była forma łatwiejsza niż w przyszłym życiu zawodowym, bo można się było ,,ukryć” za maską wymyślonej przez siebie postaci. Jak to wyglądało? Popatrzcie na zdjęcia. Więcej informacji na naszej stronie.

Uczniowie tworzyli stylizacje postaci,  którego podejście do wykonywanego zawodu można było określić jednym słowem ,,twórczy”. Był więc  twórczy pisarz, fryzjerka, stylista, nauczyciel i inni.

Pokaz stylizacji był zaaranżowany na wzór typowego wybiegu na pokazie mody. Była fajna muzyka, dobre tempo i sporo śmiechu.

Pokaz był elementem  uroczystości rozpoczęcia 5. Powiatowych Dni Techniki i wynikiem kreatywnego podejścia do efektów jakie przyniósł konkurs graficzny ,,Człowiek twórczy” organizowanym we współpracy klas reklamy  naszej szkoły z Polsko Japońską Akademią Technik Komputerowych w Warszawie.

Wewnątrzszkolny Konkurs Ortograficzny

Wewnątrzszkolny Konkurs Ortograficzny

Serdecznie zapraszamy do udziału w wewnątrzszkolnym Konkursie Ortograficznym, który odbędzie się

24 maja 2017 r. (środa) o godzinie 11.30.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do nauczycielek języka polskiego – Katarzyny Towarek i Doroty Wojciuk.

Zgłoszenia przyjmowane są do 23.05.2017 r. Zobacz więcej

W Wiadukcie padł Milion!!!

W Wiadukcie padł Milion!!!

Podczas Piaseczyńskich Dni Techniki uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjów jak i zwiedzający Zespół Szkół Nr 1 mieli okazję wziąć udział w Wiaduktowej edycji Milionerów.

Program został przeprowadzony przez uczniów klasy I tn: Bartłomieja Tyburę, Mateusza Orłowskiego i Damiana Nadolnego w ramach projektu edukacyjnego.

Do zdobycia były fantastyczne nagrody ufundowane przez Radę Szkoły oraz pamiątkowy czek z podpisem prowadzącego.

Pragniemy z przyjemnością poinformować, że już pierwszego dnia uczeń szkoły podstawowej w Piasecznie wygrał główną nagrodę.

Serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy wkrótce wszystkich uczniów naszej szkoły na następną edycję projektu!

 

 

Elektroman

Elektroman

W tym roku w naszej szkole odbyła się I edycja Wewnątrzszkolnego Konkursu z Wiedzy Elektryczno-Elektronicznej ELEKTROMAN.

Celem konkursu było rozwijanie wiedzy elektryczno-elektronicznej wśród młodzieży szkolnej, promowanie uczniów wyróżniających się uzdolnieniami elektronicznymi oraz stworzenie uczniom możliwości sprawdzenia własnej wiedzy i umiejętności.

Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród uczniów Technikum oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej o profilu samochodowym. Zobacz więcej