VII edycja Konkursu Matematycznego dla uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej

VII edycja Konkursu Matematycznego dla uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej

 
Pierwszy etap siódmej edycji Konkursu Matematycznego dla uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej odbył się
w dniu 5 grudnia 2017 roku.  
 
Do drugiego etapu zakwalifikowali się następujący uczniowie:
Przybylski Mateusz kl. 3p, Stasiewicz Aleksander kl. 3p, Włodarczyk Adam kl. 3p i Zawisza Kamil kl. 3p
 
Konkurs przebiegał bez zakłóceń, zgodnie z Regulaminem Konkursu Matematycznego dla uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej w roku szkolnym 2017/2018. Uczniowie otrzymali do rozwiązania 5 zadań otwartych jednakowo punktowanych. Zadania były oceniane w skali 0-4. Za rozwiązanie wszystkich zadań uczestnik konkursu mógł uzyskać maksymalnie 20 punktów. Zadania sprawdzały umiejętności określone w Celach kształcenia – wymaganiach ogólnych Podstawy programowej kształcenia ogólnego. Uczniowie bardzo dobrze radzili sobie z obliczeniami procentowymi. Potrafili rozwiązać zadanie geometryczne dotyczące wzajemnego położenia dwóch okręgów.
Ułożyli i rozwiązali równanie liniowe spełniające warunki zadania. Najwięcej trudności sprawiło uczestnikom konkursu zadanie z zastosowaniem układu równań.
                                                                                                      Sławomira Cienkus
Zbiórka dla hospicjum

Zbiórka dla hospicjum

W listopadzie odbyła się w naszej szkole zbiórka na rzecz hospicjum.

Dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc, dzięki Wam udało nam się zebrać wiele potrzebnych artykułów. 

 

Mikołajki

Mikołajki

Dnia 5 grudnia  świętowaliśmy w szkole Mikołajki. To był dzień wolny od zajęć dydaktycznych! Uczniowie wraz z nauczycielami zorganizowali ciekawe zajęcia: warsztaty ozdób świątecznych,  świąteczne karaoke, quizy językowe, turniej gier komputerowych i karcianych, mikołajkowy pokaz filmowy, konkurs układania kostki Rubika i debaty: na temat przestrzegania praw człowieka i szkodliwości palenia papierosów. 

Na 4 godzinie lekcyjnej odbył się współorganizowany przez Młodzieżową Radą Gminy maraton pisania listów z Amnesty International Napisz list. Zmień życie, nawołujący do zatrzymania bezprawia oraz przestrzegania praw człowieka. Wykazując chęć pomocy, uczniowie wzięli udział w projekcie.
Punktem kulminacyjnym dnia było rozstrzygnięcie Mikołajowego Turnieju Piłki Siatkowej, w którym zwycięską klasą okazała się 3 TEN, na podium stanęły także kolejno: klasa 3 TS oraz klasa 3 P. Uczniowie mogli oglądać finałowe zmagania na dużym ekranie na korytarzu szkoły.

Cały dzień panowała miła świąteczna atmosfera, Mikołaj częstował cukierkami, a uczniowie nosili stroje inspirowane nadchodzącymi świętami.

 

 

Wiadukt na Comic Con

Wiadukt na Comic Con

W piątek 24.11.2017 r. uczniowie klas 2tn, 2ti, 1tt oraz 1ti mieli przyjemność uczestniczyć w drugiej polskiej edycji Comic Con, imprezy związanej z popkulturą i komiksem.

Do głównych atrakcji należały spotkania ze znanymi aktorami oraz aktorkami takimi jak Pamela Anderson znana ze „Słonecznego patrolu” czy Kevin McNally znany z „Piratów z Karaibów”. Każdy mógł tam znaleźć coś dla siebie.Szczególnie często odwiedzana przez uczniów była strefa „Retro granie”, gdzie można było pracować, a także grać na starych komputerach oraz konsolach.

Do innych atrakcji, o których warto wspomnieć, należały między innymi warsztaty z tworzenia zdalnych pojazdów, wykłady dotyczące literatury, tworzenia cosplayów, komiksów, a także spotkania z lektorami i z cosplayerami. Wytrwali mieli też szansę wziąć udział w panelu dyskusyjnym twórców kanału GF Darwin na YouTube, którzy zajmują się tworzeniem filmów satyrycznych.

Impreza została przeprowadzona bardzo profesjonalnie. Uczestnicy wycieczki z pewnością nie wrócili do domu zawiedzeni.

Szymon Woźniak, 2 tn

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 

WYNIKI ETAPU SZKOLNEGO X POWIATOWEGO KONKURSU WIEDZY O STANACH ZJEDNOCZONYCH

WYNIKI ETAPU SZKOLNEGO X POWIATOWEGO KONKURSU WIEDZY O STANACH ZJEDNOCZONYCH

Dnia 1 grudnia b.r.  56 uczniów technikum brało udział w etapie szkolnym Powiatowego Konkursu Wiedzy o Stanach Zjednoczonych.

Do II etapu (finałowego) przechodzą:

Kacper Tabiszewski 2ts –  I miejsce  
Bartłomiej Majewski 2tt  –  II miejsce ex aequo
Piotr Stachura 2ti – II miejsce ex aequo    

Serdecznie gratulujemy!

Zwycięzcy są proszeni o wybranie (do 13 grudnia) jednego z 14 tematów do prezentacji w II etapie konkursu. Tematy są wywieszone na korytarzu I piętra i w gablotce obok sali 211. Pomocą będą Wam służyć nauczyciele  prowadzący.

Anna Kielan, Koordynator Konkursu

Miejsce, które warto odwiedzić…

Miejsce, które warto odwiedzić…

28 listopada uczniowie naszego Zespołu Szkół, w drodze na VI Ogólnopolski Turniej Maszyn Wiatrowych, odwiedzili miejsce szczególne – Galerię Figur Stalowych w Pruszkowie.

Pierwsze wrażenia były nieco odmienne od sugerowanych powyżej. Dojechaliśmy bowiem – jak się nam zdawało – na zwykłe złomowisko. Ale jak się wkrótce okazało było to tylko złudzeniem. W namiocie nieopodal złomowiska znaleźliśmy bowiem wytwory ludzkiej wyobraźni zbudowane ze zwykłego złomu. Wrażenia były niesamowite! Postacie figur bajkowych, motocykle i samochody (wykonane w skali 1:1) zbudowane z części, które możemy znaleźć na złomowisku musiały budzić podziw, zwłaszcza że odwzorowanie było idealne – zobacz zdjęcia:

Zachęcamy do odwiedzenia tego miejsca. Każdy znajdzie tu coś dla siebie i nie będzie zawiedziony! Szczegóły można znaleźć na stronie Galerii Figur Stalowych w Pruszkowie.

Jerzy Stercuła
współorganizator i uczestnik wycieczki