Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

To narodowe święto czytania ustanowione zostało przez Polską Izbę Książki w 2001 roku. W tym roku  na lekturę Narodowego Czytania wybrano Wesele Stanisława Wyspiańskiego. Inauguracja akcji odbyła się 2 września 2017 roku z udziałem Pary Prezydenckiej w Ogrodzie Saskim w Warszawie.

W naszej szkole akcja taka miała miejsce w piątek 29 września z inicjatywy bibliotekarzy szkolnych. W programie dnia było czytanie czegokolwiek na początku każdej lekcji i w każdej klasie, a na długiej przerwie na korytarzu czytanie Wesela w ramach happeningu literacko-muzycznego.

Fragmenty dramatu Wyspiańskiego czytali uczniowie: z 4tr Ewa Szokalska i Sara Miszewska, z klasy 2tr Patrycja Gielecińska, z klasy 2tn Szymon Woźniak, z klasy 3ten Kacper Barto, Jakub Gancarczyk, Dawid Maj, Dawid Cwyl i Adrian Sowiński. Ubrani w stroje pożyczone z Centrum Kultury w Piasecznie. Był więc Poeta w czarnej pelerynie, Pan Młody w krakowskiej sukmanie, Jasiek w czapce z pawimi piórami. Wszyscy na zakończenie otrzymali po złotym rogu, a był nim banan na sznurku.

Wszyscy uczniowie naszej szkoły mogli wziąć udział w konkursie, pytano o rapera, który śpiewa jeden z tekstów Wyspiańskiego. Oddane zostały dwie poprawne odpowiedzi, zwycięzca – Maciej Zaręba z klasy 4tet – otrzymał w nagrodę kubek z serii Zaczytani, drugi uczeń – Robert Koper z klasy 4tn – dostał nagrodę pocieszenia. Nagrody ufundowała Rada Szkoły.

Dzień przebiegł więc w miłej atmosferze kultury żywego słowa.

Koordynatorzy akcji – Danuta Stępniak, Elżbieta Zawadzka i Artur Golowski

 

 

Wycieczka do Muzeum Papiernictwa

Wycieczka do Muzeum Papiernictwa

Poznawanie papieru, najbardziej typowego materiału w reklamie, rozpoczęliśmy od wizyty w Muzeum Papiernictwa w Konstancinie. Była to nie tylko okazja do poznania całego procesu powstawania papieru, ale również do przypomnienia historii słynnego zakładu papierniczego. Spotkanie poprowadzone było tak, aby oprócz teorii znalazł się czas na praktyczne działanie. Zobacz więcej

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram Wybory”

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram Wybory”

Państwowa Komisja Wyborcza wraz z Krajowym Biurem Wyborczym ogłasza II Edycję Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym Wybieram Wybory. W konkursie mogą uczestniczyć uczniowie wszystkich ponadgimnazjalnych szkół publicznych i niepublicznych (działających na prawach szkół publicznych) w Polsce.

Celem konkursu jest upowszechnianie wiedzy na temat prawa wyborczego wśród uczniów, propagowanie idei udziału w wyborach oraz świadomego uczestnictwa w procesie wyborczym. Zakres przedmiotowy w etapie I i III konkursu obejmuje pytania odnoszące się do spraw uregulowanych w Działach I i II oraz VII-IX  ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. poz. 112, z późn. zm.).

Zgłaszania uczestników przyjmowane są do 11 października 2017 r. u nauczyciela Krzysztofa Jaśkiewicza.

Zobacz więcej

Milionerzy na Konferencji SAS

Milionerzy na Konferencji SAS

27.09.2017 r. uczestniczyliśmy w konferencji Szkoły Aktywne w Społeczności a zmiany w edukacji, na której wszystkie szkoły SAS w bardzo atrakcyjny sposób prezentowały swoje tegoroczne dokonania.

Nasza szkoła skoncentrowała się na obszarze Wolontariat. Uczniowie z klasy 2 ten Bartłomiej Tybura,  Damian Nadolny i Mateusz Orłowski przedstawili samodzielnie utworzoną grę Milionerzy. Graczami byli  uczniowie z innych szkół SAS, towarzyszący im nauczyciele i organizatorzy konferencji. Gra bardzo się wszystkim podobała! 

Projekt PEACE 2017 – relacja

Projekt PEACE 2017 – relacja

Od poniedziałku 18.09 do piątku 22.09 gościliśmy w naszej szkole w ramach współpracy z organizacją studencką AIESEC  Nataszę z Gruzji, Briana z Indonezji i Victora z Meksyku, którzy prowadząc lekcje kulturowe w ciekawy sposób, prezentowali swoje kraje. Dowiedzieliśmy się m.in. jak wygląda pismo gruzińskie, jak robiona jest meksykańska tortilla i na ilu wyspach położona jest Indonezja.

Ponadto poraz kolejny przekonaliśmy się, że kultura innych krajów i języki obce są warte poznawania,

a także nabraliśmy ochoty na dalekie podróże. 

Impreza dofinansowana przez Radę Szkoły.