Witaj w Zespole Szkół Nr 1

Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla ucznia naszej szkoły

Email Drukuj PDF

Dnia 24 listopada 2014 r. w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów potwierdzających przyznanie Stypendium Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej. Miło nam poinformować, że wśród wyróżnionych uczniów z województwa mazowieckiego znajduje się uczeń naszej szkoły Marcin Rzeziński z klasy 2Ti. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Jednocześnie przypominamy, że Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznaje się uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia, w co najmniej jednej dziedzinie, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wyniki, co najmniej dobre.

4 grudnia ,,Aktywnie z Mikołajem”.

Email Drukuj PDF

W czwartek 4 grudnia odbędzie się szkolna impreza andrzejkowo – mikołajkowa. Każdy będzie mógł wziąść udział w różnorodnych konkursach, grach i warsztatach a przy okazji zwiększyć liczbę dodatnich punktów z zachowania.

Na imprezie obecni będą Mikołaj i Śnieżynki oraz Wróżka z andrzejkowymi przepowiedniami.

W ten dzień będzie można wziąć udział w różnorodnych warsztatach (od warsztatów z lutowania poprzez przygotowanie ozdób choinkowych, pokaz doświadczeń z fizyki po doradztwo dotyczące doboru stroju), konkursach (np. wiedzy o Stanach Zjednoczonych, tanecznym- Kinect xbox 360, olimpiady z przedsiębiorczości) czy quizach (językowych, mikołajkowych) i innych.

Tradycyjnie już rozegrany będzie finał międzyklasowego Mikołajkowego Turnieju Siatkówki na Sali gimnastycznej a w sali komputerowej - turniej Counter Strike.

W tym dniu przeprowadzimy również kiermasz ciast przygotowanych przez uczniów. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na zakup produktów do "Świątecznej Paczki". Przed Bożym Narodzeniem paczki zostaną rozwiezione przez członków Samorządu Uczniowskiego do osób potrzebujących.

Za aktywność w andrzejkowo-miołajkowych zabawach przyznawane będą pieczątki, które zostaną przez wychowawców przeliczone na punkty z zachowania.

Zapraszamy w godz. 8.15-13.00

MTA Windows Server Administrators Fundamentals w naszej szkole!

Email Drukuj PDF

W dniu 27 listopada bieżącego roku, 18 wspaniałych uczniów naszej szkoły a na ich czele Agnieszka Wasiak, która wraz z swoimi uczniami podjęła się wyzwania jakim jest egzamin MTA Windows Server Administrators Fundamentals wystawionego przez zananą na globalnym rynku firmę Microsoft.

Oczywiście wynik egzaminu nie mógł być inny, zdawalność 100%!

Na zajęciach panowała zawsze fajna atmosfera, głód wiedzy oraz życiowe historie Pawła (oczywiście związane z IT).

W imieniu Zespołu Szkół NR 1 w Piasecznie oraz 18 wspaniałych pragniemy podziękować za te 8 tygodni pracy i trudu jaki włożyliście, aby z nami pracować. Mamy nadzieję, że na tym nie koniec i liczymy na dalszą współpracę.

Porcja witamin

Email Drukuj PDF

Nasza szkoła wystąpiła z prośbą do Agencji Rynku Rolnego o nieodpłatne przekazanie jabłek. Pierwszy transport 325 kg świeżych i smacznych jabłek dotarł dzisiaj.

Zapraszamy do częstowania się i życzymy smacznego.

Porcja witamin

Uroczyste otwarcie siłowni plenerowej

Email Drukuj PDF

W piątek 7 listopada odbyło się uroczyste otwarcie nowo wybudowanej na terenie naszej szkoły siłowni plenerowej. Na zaproszenie Pani Dyrektor Elżbiety Malinowskiej uroczystość uświetniło wielu gości. Znaleźli się wśród nich Starosta Powiatu Piaseczyńskiego Jan Adam Dębek, Naczelnik Wydziału Edukacji Magdalena Boniecka Duchna, były dyrektor naszej szkoły Mieczysław Grządziela, dyrektorzy szkół ponadgimazjalnych w Piasecznie, dyrekcja sąsiadującego z naszą placówka Gimnazjum Nr 5 oraz byli pracownicy i przyjaciel naszej szkoły.

Po przemówieniu Pani Dyrektor, uroczystość uświetnili pokazem gimnastycznym uczniowie naszej szkoły, Adrian Giefert, Kamil Gierczak i Piotr Skipirzepa. Po zaprezentowanym przez nich układzie, który zebrał gromkie brawa od gości i licznie zgromadzonych uczniów przyszedł czas na uroczyste przecięcie wstęgi. W tym symbolicznym akcie Staroście Powiatu towarzyszyła Dyrekcja Szkoły oraz przedstawiciel Młodzieżowej Rady Gminy Konrad Poncyliusz. Uroczyście i oficjalnie otwarta siłownia chwilę później zapełniła się ochoczo korzystającymi z urządzeń uczniami.

Nasza nowy obiekt sportowo-rekreacyjny, który zbudowany został dzięki środkom pozyskanym ze Starostwa Powiatowego znakomicie skomponował się z przyrodą. Powstał między drzewami, tuż przed naszą szkołą, dając uczniom możliwość ćwiczenia na lekcjach wychowani fizycznego i nie tylko na nowoczesnych urządzeniach pośród natury

Siłownia składa się z 12 stanowisk, na których jednocześnie mogą ćwiczyć aż 24 osoby.

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Nr 1 w
Zespole Szkół Nr 1 w Piasecznie jest wśród 300 najlepszych techników w
Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2014
i przysługuje mu tytuł „Brązowej Szkoły 2014”.

Projekty