Witaj w Zespole Szkół Nr 1

Uroczyste otwarcie siłowni plenerowej

Email Drukuj PDF

W piątek 7 listopada odbyło się uroczyste otwarcie nowo wybudowanej na terenie naszej szkoły siłowni plenerowej. Na zaproszenie Pani Dyrektor Elżbiety Malinowskiej uroczystość uświetniło wielu gości. Znaleźli się wśród nich Starosta Powiatu Piaseczyńskiego Jan Adam Dębek, Naczelnik Wydziału Edukacji Magdalena Boniecka Duchna, były dyrektor naszej szkoły Mieczysław Grządziela, dyrektorzy szkół ponadgimazjalnych w Piasecznie, dyrekcja sąsiadującego z naszą placówka Gimnazjum Nr 5 oraz byli pracownicy i przyjaciel naszej szkoły.

Po przemówieniu Pani Dyrektor, uroczystość uświetnili pokazem gimnastycznym uczniowie naszej szkoły, Adrian Giefert, Kamil Gierczak i Piotr Skipirzepa. Po zaprezentowanym przez nich układzie, który zebrał gromkie brawa od gości i licznie zgromadzonych uczniów przyszedł czas na uroczyste przecięcie wstęgi. W tym symbolicznym akcie Staroście Powiatu towarzyszyła Dyrekcja Szkoły oraz przedstawiciel Młodzieżowej Rady Gminy Konrad Poncyliusz. Uroczyście i oficjalnie otwarta siłownia chwilę później zapełniła się ochoczo korzystającymi z urządzeń uczniami.

Nasza nowy obiekt sportowo-rekreacyjny, który zbudowany został dzięki środkom pozyskanym ze Starostwa Powiatowego znakomicie skomponował się z przyrodą. Powstał między drzewami, tuż przed naszą szkołą, dając uczniom możliwość ćwiczenia na lekcjach wychowani fizycznego i nie tylko na nowoczesnych urządzeniach pośród natury

Siłownia składa się z 12 stanowisk, na których jednocześnie mogą ćwiczyć aż 24 osoby.

Dni otwarte koszar 16 batalionu powietrznodesantowego w Krakowie

Email Drukuj PDF

W dniu 24.10.2014 r. grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w Dniach otwartych koszar 16 batalionu powietrznodesantowego imienia gen. bryg. Mariana Zdrzałki w Krakowie. Grupa liczyła 12 osób różnych klas i dwóch opiekunów (Robert Kamiński i Iwona Dobosz).

Impreza rozpoczęła się uroczystym powitaniem wszystkich grup przez dowódcę batalionu mjr Artura Wiatrowskiego. Następnie odbył się pokaz musztry paradnej w wykonaniu Orkiestry Wojskowej z Krakowa, po czym każdej grupie przydzielony został żołnierz oprowadzający ją po terenie jednostki.

W czasie zwiedzania można było zobaczyć m.in. stoisko z wykrywaczem min, dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz szkolenia i sprzętu spadochronowego, pokaz uzbrojenia i indywidualnego wyposażenia żołnierzy grup szturmowych. Zwiedzający mogli postrzelać z karabinka wz. 96 „BERYL”, przeciwpancernego pocisku rakietowego „SPIKE” i podstawowej broni ręcznej WIST – 94.

Na koniec wzięliśmy udział w ćwiczeniach musztry wojskowej i zwiedziliśmy Salę Tradycji 16 bpd, w której zapoznano nas z historią i tradycjami batalionu. Uczniowie ocenili nasz wyjazd bardzo pozytywnie, dowodem na to są propozycje kolejnych tego typu eskapad.

Mamy już w planach wizytę w 7 batalionie 25 Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim. Zdjęcia z wyjazdu w galerii.

Dzień otwarty na Wiadukcie

Email Drukuj PDF

Mnóstwo atrakcji, tłumy zwiedzających i kolejny dowód na to, że Wiadukt, to szkoła nieskończonych możliwości. Za nami pierwszy w tym roku szkolny Dzień Otwarty w Zespole Szkół Nr 1 w Piasecznie. Gimnazjaliści mogli poznać ofertę edukacyjną placówki oraz przekonać się na własnej skórze, do jakiego zawodu nadają się najlepiej.

Były warsztaty z robotyki, programowanie Kinect`a, tworzenie aplikacji w telefonach czy projektowanie znaków graficznych. Podczas Dnia Otwartego, nauczyciele i uczniowie pokazali gimnazjalistom swoją szkołę od kuchni. Każdy mógł zajrzeć do pracowni zawodowych i sprawdzić, w jakich warunkach uczą się przyszli technicy. Uczniowie mieli też okazję zapoznać się z organizacją pracy szkoły oraz możliwościami edukacyjnymi i ciekawymi propozycjami rozwijania swoich zainteresowań.

Przygotowano warsztaty lutowania, pokazy robotów Minisumo oraz diagnozowanie i obsługę samochodów. W programie było też projektowanie własnego znaku literniczego oraz warsztaty reklamowe.

Dzień Otwarty Zespół Szkół Nr 1 w Piasecznie organizuje, co roku. Gimnazjaliści mogą dzięki temu zapoznać się z kierunkami kształcenia i poczuć wyjątkową atmosferę, która na co dzień panuje w szkole przy Szpitalnej.

Wyniki quizu reklamowego

Wyniki quizu reklamowego:
1 miejsce Małgorzata Badurska, kl. 3 tr
2 miejsce Wiktor Bonder, kl. 1 tr
3 miejsce Klaudia Filipiak, kl. 3 tr

Facebook szkoły

Email Drukuj PDF

Zapraszamy do przeglądania facebooka szkoły, gdzie można znaleźć bieżące aktualności oraz praktyczne prace uczniów naszej szkoły.

Przejście do witryny facebook.com

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Nr 1 w
Zespole Szkół Nr 1 w Piasecznie jest wśród 300 najlepszych techników w
Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2014
i przysługuje mu tytuł „Brązowej Szkoły 2014”.

Projekty