Witaj w Zespole Szkół Nr 1

Wojewódzkie biegi przełajowe - Przemek na podium

Email Drukuj PDF

W dniu 17 października br. odbyła się "Licealliada" czyli wojewódzkie biegi przełajowe. Uczeń z naszej szkoły Przemek Osełka biegł na najdłuższym dystansie - 3 000 m. Ukończył bieg na 2 miejscu!. Serdecznie gratulujemy.

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Stanach Zjednoczonych pod patronatem Starosty Piaseczyńskiego Pana Jana Adama Dąbka

Email Drukuj PDF

Nauczyciele języka angielskiego wraz z Dyrekcją Zespołu Szkół Nr 1 w Piasecznie serdecznie zapraszają uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu piaseczyńskiego do wzięcia udziału w VII edycji Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Stanach Zjednoczonych. Konkurs jest organizowany w dwóch kategoriach: dla techników i liceów ogólnokształcących.

Celem konkursu jest zdobycie wiadomości o USA jako kraju angielskiego obszaru językowego, nauka samodzielnego korzystania z różnych źródeł wiedzy, kształcenie umiejętności prezentacji w języku obcym oraz poszerzenie zainteresowań.

Konkurs będzie się składał z 2 etapów:
a) etapu szkolnego (czwartek, 4 grudnia 2014) który polega na rozwiązaniu zadania zamkniętego (testu wielokrotnego wyboru) oraz udzieleniu krótkich odpowiedzi na pytania otwarte; ten etap konkursu sprawdza ogólną wiedzę o USA.
b) etapu międzyszkolnego (wtorek, 24 lutego 2014), w którym uczeń będzie miał za zadanie zaprezentowanie jednego tematu z zakresu wiedzy o Indianach północnoamerykańskich.

Po I etapie szkoły – osobno licea, osobno technika - wyłaniają po 4 najlepszych uczniów, którzy przechodzą do II finałowego etapu, który odbędzie się w naszej szkole. Szkoła zapewnia uczniom niezbędny sprzęt i pomoc techniczną w prezentacji. Nagrody będą ufundowane przez Starostwo Piaseczyńskie oraz wydawnictwa językowe.

Regulamin Konkursu

Serdecznie zapraszamy!

Quiz reklamowy

Email Drukuj PDF

Lubisz oglądać reklamy? Nie wyłączasz telewizora w trakcie przerwy reklamowej? Ten konkurs jest dla Ciebie! Czekają bilety na Noc Reklamożerców! Weź udział w QUIZIE REKLAMOWYM i wygraj wejściówki na to wyjątkowe wydarzenia w Multikinie. Rywalizacja 4 listopada. Zgłoszenia chętnych, do 28 października przyjmuje przez Librusa pan Kamil Olak.

Pytania będą z zakresu ogólnej wiedzy z reklamy oraz z cyklu "Innowacje i ciekawostki ze świata reklamy", który jest udostępniany regularnie na facebooku.

Zapraszamy uczniów ze wszystkich klas, nie tylko o profilu reklamowym.

Wycieczka do Telewizji Polskiej

Email Drukuj PDF

W dniu 10 października 2014r. klasa 3 technik organizacji reklamy odwiedziła gmach Telewizji Polskiej, przy ul. Woronicza. Uczniowie zobaczyli studia telewizyjne, w których nagrywane są różne programy rozrywkowe, np. "Świat się kręci", "Petersburski Music Show", czy "Pytanie na śniadanie". Ponadto uczniowie mieli możliwość zobaczenia najstarszych kamer telewizyjnych, pierwszych scenografii, czy legendarnych postaci z bajek i programów dla dzieci ( Kulfon, Jacek i Agatka itp.).

Opinie uczniów o wycieczce:

* "Na wycieczce podobały mi się studia nagraniowe, w których kręci się różne programy."

* "Wycieczka do TVP była interesującym przeżyciem, które wzbogaci nas o wiedzę przydatną do tworzenia reklam telewizyjnych. Możliwość zobaczenia profesjonalnych kamer telewizyjnych, pomieszczeń i studiów filmowych była niesamowitym momentem."

* "Uczniom podobała się możliwość oglądania studiów nagraniowych i profesjonalnego sprzętu. Okazało się, jednak, że apetyty zostały dopiero rozbudzone.

*"Wycieczka była za krótka, nie pokazano nam realizacji reklamowej - to jeden z komentarzy uczniów. Mimo iż zaplecze techniczne TVP im się podobało chcieliby też oglądać nagrywanie programów. Może to pomysły na następne wycieczki? Jedno jest pewne: niełatwo zaspokoić ciekawość przyszłych techników reklamy."

III Ogólnopolski Turniej Maszyn Wiatrowych

Email Drukuj PDF

Tradycją lat ubiegłych serdecznie zapraszam zainteresowanych uczniów do udziału w Ogólnopolskim Turnieju Maszyn Wiatrowych, który planowany jest na 29 listopada 2014 r.

Szczegółowe informacje o Turnieju znajdują się na stronie internetowej organizatora http://turniejmaszyn.pl/wiatrowe/ oraz u pana Jerzego Stercuły w pracowni 35, gdzie można uzyskać dodatkowe informacje i obejrzeć turbiny wiatrowe z lat ubiegłych.

Zapraszam.

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Nr 1 w
Zespole Szkół Nr 1 w Piasecznie jest wśród 300 najlepszych techników w
Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2014
i przysługuje mu tytuł „Brązowej Szkoły 2014”.

Projekty