Witaj w Zespole Szkół Nr 1

Wyniki konkursu "Wiedza o językach"

Email Drukuj PDF

23.09 obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. W ramach tego dnia angliści i germaniści przygotowali dla uczniów konkurs pt. "Wiedza o językach" i quiz z ciekawostek językowych. Pytania konkursowe dotyczyły dialektów europejskich, a quiz sprawdzał wiedzę ogólną o krajach niemiecko i anglojęzycznych (np. który polityk niemiecki krzyżuje ręce w kształcie znaczka Renaulta?).Konkurs oraz quiz cieszyły się ogromnym zainteresowaniem uczniów.

Oto wyniki konkursu i quizu:

konkurs
1 miejsce Sebastian Płaszczyński 2ti 6p na 10
1 miejsce Wojtek Sieniutycz 2ti 6p na 10
1 miejsce Michał Jankowski 1ts 6p na 10

quiz
1 miejsce Jura Miłosz 3 tr
1 miejsce Koczański Adrian 1 tn

Serdecznie gratulujemy!

Nagroda dla zwycięzców: ocena bardzo dobra za aktywność, do wyboru z j. niemieckiego lub j. angielskiego.

Pozdrawiamy również Huberta Jarzynkę z 2te, który pomógł nam przy przygotowaniach do quizu.

Germanistki i angliści

Konkurs na filmowy reportaż

Email Drukuj PDF

Interesujesz się filmowaniem, a może dziennikarstwem? A może po prostu chcesz spróbować swoich sił w nagraniu reportażu o tematyce społeczno-kulturalnej? Do wygrania 1000 zł!

Więcej informacji: http://konkursreportazu.sdk.pl lub u p. Marty Liszewskiej

Wybory przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego

Email Drukuj PDF

23.09.2014 odbyły się wybory nowego prezydium Samorządu Uczniowskiego. W wyborach wzięło udział 463 uczniów naszej szkoły. W wyniku głosowania przewodniczącym został Tomasz Andziak z klasy 3ti, który otrzymał 212 głosów, jego zastępcą Michał Majorek z klasy 2tt, na którego zagłosowało 101 osób. Pozostali kandydaci otrzymali następującą ilość głosów: Maciej Wegiera (klasa 2te) – 67, Patryk Parandyk (klasa 3tt) – 62.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy sukcesów w pracy.

17 września 2014 r. minęła 75 rocznica agresji Związku Sowieckiego na Polskę

Email Drukuj PDF

Jak każdego roku na Cmentarzu Parafialnym w Piasecznie odbyły się uroczystości przypominające ten smutny dla naszego narodu dzień.

Wśród uczestników uroczystości były władze powiatu piaseczyńskiego ,chór, orkiestra a także liczne poczty sztandarowe.

Wśród pocztów nie zabrakło pocztu sztandarowego naszej szkoły.

14. Targi Inter Cars

Email Drukuj PDF

Tradycyjnie, w pierwszą sobotę września, w ramach programu Młode Kadry, uczniowie naszej szkoły, z klas o profilu: technik pojazdów samochodowych i mechanik pojazdów samochodowych, uczestniczyli w 14. Targach części zamiennych narzędzi i wyposażenia warsztatów organizowanych przez firmę INTER CARS w Warszawie na Lotnisku Bemowo.

Jak co roku organizatorzy przygotowali bardzo dużo atrakcji zarówno w obszarze zawodowym, jak i rozrywki. Uczniowie wraz z nauczycielami brali udziału w atrakcyjnych szkoleniach produktowych oraz technologicznych, w różnego typu konkursach, mogli także zapoznać się z nowoczesnymi rozwiązaniami stosowanymi w motoryzacji na stoiskach wystawców. Jednak największym zainteresowaniem cieszyła się strefa Inter Cars Motor Show, w której odbyło się wiele niezapomnianych, dostarczających wrażeń pokazów świata motorsportu.

Poprawiony: wtorek, 23 września 2014 12:44

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Nr 1 w
Zespole Szkół Nr 1 w Piasecznie jest wśród 300 najlepszych techników w
Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2014
i przysługuje mu tytuł „Brązowej Szkoły 2014”.

Prześlij opinię
o szkole