Witaj w Zespole Szkół Nr 1

Warsztaty w ramach "Tygodnia Zawodowca"

Email Drukuj PDF

W ramach "Tygodnia Zawodowca" gościliśmy uczniów Gimnazjum Nr 2 i Szkoły Podstawowej Nr 1 z Piaseczna na warsztatach przygotowanych i prowadzonych przez naszych uczniów i nauczycieli.

Gimnazjaliści zwiedzali pracownie diagnostyki, napraw oraz elektroniki samochodowej. W pracowni teleinformatycznej zobaczyli, jak podłączyć centralę telefoniczną. Nasi młodsi goście uczyli się lutować w pracowni elektroniki, w pracowni komputerowej projektowali obiekty 3D a ich niektóre projekty zostały wydrukowane na drukarce 3D. Wzięli udział w warsztatach Arduino. Arduino jest to mikrokontroler, który został umieszczony na jednej małej płytce. “Sercem” jest układ scalony o całkiem dużych możliwościach, uzyskał on duże poparcie naszych małych gości chcących rozpocząć swoją przygodę z elektroniką czy programowaniem mikrokontrolerów. Ostatnią atrakcją był pokaz robotów zrobionych z Lego, m.in obiekty kroczące, wyrzutnia samolotów, pojazdy, robot człekokształtny.
Mamy nadzieję, że udało nam się dzisiejszym gościom przybliżyć działalność naszej szkoły i zachęcić do rozwijania swoich zainteresowań.

Ogólnopolski konkurs informatyczny „Algorytmion”

Email Drukuj PDF

UCZEŃ MATEUSZ WOJCIECHOWSKI Z KLASY 2TN ZAKWALIFIKOWAŁ SIĘ DO FINAŁU KONKURSU "ALGORYTMION"

W grudniu 2014 roku Politechnika Śląska, Wydział Matematyki Stosowanej ogłosiła rozpoczęcie 6 edycji Ogólnopolskiego konkursu wiedzy informatyczno-matematycznej „Algorytmion”. Konkurs obejmuje zagadnienia z zakresu programowania algorytmów w językach C#, C++, C oraz JAVA. Rozwiązania podanych zadań należało przesłać do komisji konkursowej drogą elektroniczną (do 27 lutego 2015 roku). Listę wszystkich uczniów zakwalifikowanych do finału można przeczytać na stronie internetowej tego konkursu pod adresem http://einstein.ms.polsl.pl/
Finał odbędzie się na Politechnice Śląskiej w Gliwicach, Wydział Matematyki Stosowanej dnia 18 kwietnia 2015 roku.
Gratulujemy Mateuszowi osiąganych sukcesów i życzymy dalszej wygranej!!!!!

Program PEACE

Email Drukuj PDF

Poznajemy Pakistan, Chiny i Malezję!

W tym roku już po raz drugi Zespół Szkół Nr 1 wziął udział w projekcie PEACE Cross – Cultural Understanding. Projekt PEACE jest jednym z działań podejmowanych przez studentów zrzeszonych w organizacji AIESEC.

Warsztaty prowadzone przez wolontariuszy cieszyły się zainteresowaniem wśród uczniów, którzy otrzymali niepowtarzalną możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych w praktyce. Mogli oni również zapoznać się z prawdziwym obrazem krajów naszych gości i dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat innych zakątków świata. Lekcje dotyczyły różnorakich aspektów kultury, m.in. położenia geograficznego, historii, religii, społeczeństwa, kuchni, atrakcji turystycznych, mentalności, muzyki czy rozrywki. Praktykanci organizowali również quizy, dzięki czemu prowadzone przez nich zajęcia stawały się interaktywne i uczniowie mogli brać w nich aktywny udział.

Poprawiony: niedziela, 22 marca 2015 20:22 Więcej…

Finał zbiórki książek na Kresy

Email Drukuj PDF

W sobotę 28.02 zakończona została zbiórka książek dla dzieci i młodzieży na Kresy Wschodnie Rzeczypospolitej zorganizowana przez Stowarzyszenie Grójecczyzna - Tradycja i Przyszłość. W naszej szkole zbiórkę zainicjował i przeprowadził Maciej Wegiera z klasy 2te. Dzięki Waszemu zaangażowaniu w akcję Stowarzyszeniu udało  się zebrać ok. tony książek.

IV Ogólnopolski Turniej Maszyn Wodnych

Email Drukuj PDF

Jeśli masz odrobinę czasu przyjdź w sobotę na IV Ogólnopolski Turniej Maszyn Wodnych, który odbędzie się 21 marca 2015 r. w Piasecznie w Gimnazjum Nr 1 przy ul. Gen. Sikorskiego 20. Start o godzinie 10:00. W Turnieju bierze udział 8 drużyn z naszej szkoły. Serdecznie zapraszamy do kibicowania.

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Nr 1 w
Zespole Szkół Nr 1 w Piasecznie jest wśród 300 najlepszych techników w
Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2014
i przysługuje mu tytuł „Brązowej Szkoły 2014”.

Projekty